Wpis z mikrobloga

Taras nad garażem i sienią czy Strych ?
Co wyjdzie drożej w budowie, i lepiej dla zapotrzebowania energetycznego dla domu?

Taras, za
- mniejsza powierzchnia domu (bez tarasu wychodzi 185m2 użytkowej + 40m2 garażu)
- ładne widoczki (gnietące jaja zachody słońca - taras skierowany na północny zachód, w stronę rozległych łąk/pól)

Taras, przeciw:
- mostki termiczne (?)
- zaburzona bryła "stodoły" (?)

Strych, za:
- miejsce na rekuprator i szafę rack do sieci lan - nie będzie trzeba tego upychać w garażu itp.
- schowek na graty
- odseparowanie tej części domu zaizolowaną ścianą, wejście na strych wyłazem w garażu

Strych, przeciw:
- dodatkowa powierzchnia, 65m2 powierzchni podłóg, tzw. 'użytkowej' powierzchni strychu będzie jakieś 35m2
- większy dach, daje jakieś dodatkowe 90m2 materiału i robocizny

mam kilka dni na decyzję :(

#budujzwykopem #budowadomu
KONONOWlCZ - Taras nad garażem i sienią czy Strych ?
Co wyjdzie drożej w budowie, i ...

źródło: comment_1584070333UcZ7U3081T2bZyzUFBbsJi.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 680
@KONONOWlCZ: ja bym brał taras
Jak się zrobi ciepło to sobie będziesz mógł siedzieć na zewnątrz a możesz też zrobić nad nim szklany dach i wtedy nawet jak jest zimno na dworze to słońce bardzo grzeje i jest cudnie
  • Odpowiedz
@slodziak: Why not both?
@KONONOWlCZ: Strych to inaczej graciarnia w której składuje się nieużywane meble i pudełka, które powinny znaleźć się na śmietniku. Imo taras o wiele bardziej funkcjonalny, można sobie strzelić poranna kawusie na świeżym powietrzu albo zasypiać przy otwartych drzwiach w lecie jeśli nie masz klimy.
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: strych, masz zapewne dom gdzie salon kuchnia itp jest na parterze, z tarasu nie będziesz tym samym korzystał prawie w ogóle. Koszt dachu możesz znacząco obniżyć jeżeli wybierzesz opcje płaską/spad na jedną stronę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 141
@KONONOWlCZ: Taras jest znacznie bezpieczniejszy
Prawie w każdym horrorze ludzie wchodzą na strych i umierają, a jeszcze nie słyszałem o potworze atakującym na tarasie
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
  • 28
@KONONOWlCZ jak zrobisz taras to wiecznie będziesz miał problem z izolacją. Ciężko jest wykonać to tak, żeby Ci nie przeciekało. Co tam chcesz mieć na "podłodze"? Płytki?
  • Odpowiedz