Wpis z mikrobloga

A ja wcale nie uważam że państwo z dykty.
Na ten moment uważam że Polska zajebiście dobrze sobie radzi z #koronawirus i gdyby tylko zamknęli kościoły to pierwszy raz byłbym naprawdę dumny z polskiego społeczeństwa. Patrząc na resztę Europy co się tam #!$%@? to u nas jest naprawdę dobrze. W porównaniu do dzbanów z Włoch, Francji czy Hiszpanii ludzie wydają się być naprawdę odpowiedzialni. Ludzie w Polsce siedzą w domach, dezynfekują ręce i przestrzegają zaostrzonych zasad higieny - zupełnie nie jak w reszcie Europy.

Wczoraj kibice PSG tłumnie zgromadzili się pod stadionem. Dwa dni temu kibice Valencii to samo. Dla porównania kibice Lecha dziś zaapelowali o nie przychodzenie pod stadion na mecz Lech - Legia (gdzie w #poznan mecz z #legia to jest niemal święto narodowe).

Gdyby tylko te kościoły...
peetee - A ja wcale nie uważam że państwo z dykty.
Na ten moment uważam że Polska za...

źródło: comment_1584011586lJyXLPXjjlPDlCoYXqQggu.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@peetee: Jak napisałem to samo wcześniej, to komentarze były takie że jesteśmy zwierzętami bo rzucamy się masowo na papier toaletowy. Tak jakby inne narody tego nie robiły. Nie jesteśmy idealni ale W PORÓWNANIU np. z Włochami radzimy sobie bardzo dobrze. Sam lubię się pośmiać z p0lactwa, ale w takich sytuacjach wychodzą z ludzi poprostu jakieś nieświadome kompleksy wobec zachodu.
  • Odpowiedz
@peetee: przecież tłumy w sklepach, galeriach to tylko fake widok?
My mamy #!$%@? bardziej niz inne kraje, mały % przeprowadzanych testów na milion mieszkańców(dlatego tak mało przypadków zachorowan ale ciemnota wierzy w co chce) , brak w szpitalach maseczek, kombinezonow i innych przyborów.
Ludzie nie wiedzą iz moga byc zarazeni i zarazaja innych. W domach siedzi maly procent ludzi a reszta w imie zasady "coronawirus #!$%@? zrobi nam, ja jestem nieśmiertelny"
  • Odpowiedz
przecież tłumy w sklepach, galeriach to tylko fake widok?


@Markowsky95: w innych krajach jest tak samo. Nie mówię że reagujemy idealnie, tylko porównuję do innych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
@peetee: słuchałam nagrania kobiety Polki która mieszka we Włoszech z mężem Włochem i dziećmi. Mówiła żebyśmy nie byli tak głupi jak Włosi którzy wychodzili na ulice, bawili się, spotykali w knajpach, a teraz płaczą bo umierają ich rodzice. Mówiła że to co w mediach polskich pokazują to są pierdoły, tam ludzie chorzy na serce umierają w domach bo szpitale nie przyjmują ich, wybierają zdrowych aby podłączyć ich pod respirator.
  • Odpowiedz
@Markowsky95: Cały czas próbujesz konfrontować zachowanie polaków z twoim idealnym wyobrażeniem jakie ono powinno być a nie z rzeczywistością. Tak jak byś zakładał, że gdzie indziej nie ma problemów tylko u nas. OP @peetee pisze o tym jak się zachowujemy jako społeczeństwo generalnie w porównaniu z innymi krajami, a nie z jego wyobrażeniem o idealnym zachowaniu. Nie żyjemy w świecie idealnym.
  • Odpowiedz
@peetee: ale my nie reagujemy dobrze, młodzi ludzie maja na to #!$%@?, bo są debilami i wychodzą normalnie ja zewnątrz. Testy robione w skali tak małej jakbyśmy byli krajem afrykańskim, brak czegokolwiek dla służby zdrowia która zadeklarowała,ze w dobie braku maseczek itp rezygnują ze służby. Następnie ludzie, którzy robią w #!$%@? lekarzy na temat styczności z narodowościamj gdzie jest więcej zakażonych (Niemcy, Włochy).
Mieliśmy dużo więcej czasu na przygotowanie się, duzo
  • Odpowiedz
@peetee: co za bzdura, mamy bardzo podobne przyrosty zarażonych do innych krajów europy na tym samym etapie, + robimy śmiesznie mało testów w porównaniu do innych krajów
  • Odpowiedz