Wpis z mikrobloga

@eternit_nie_wybacza: Ktoś tu zrobił zapasy i będzie ich bronił ;)
A tak poważnie; gaz jest najskuteczniejszy jeśli masz gdzie uciekać. Ewentualnie do zniechęcenia kogoś przed przejściem Ci przez płot. Ale jak już wejdzie do środka...

Pistolet na gumowe kule? Pomyślmy... coś, co może kupić nawet dziecko. Jaką to może mieć skuteczność?

No więc co do obrony domu? Dobry gaz a potem walczysz o przeżycie. Bo skoro gaz nie przegonił to logika
Pobierz
źródło: comment_1584009050tLSJFvVL4miUMj2NE1qR3c.jpg
@eternit_nie_wybacza: Ok, mieszkasz w bloku, pewnie masz nienajgorsze drzwi. Jeśli ktoś Ci przez te drzwi wchodzi to musi być baardzo zdeterminowany. Gaz nie zaszkodzi bo da Ci przewagę (ale nic więcej).

Czytałem kiedyś o człowieku, który obronił się markerem do paintballa, tylko że kule z farbą trzymał w zamrażalniku. Intruzi mieli poważne obrażenia i musiała ich zabrać karetka.
@eternit_nie_wybacza:

elaborka? co to?

Elaborka czyli elaboracja. To wytwarzanie amunicji w warunkach domowych i ma dwa cele:

-Zwiększenie celności poprzez dopasowanie parametrów amunicji do konkretnej broni (w strzelectwie precyzyjnym).
-Redukcję kosztów (proch i pociski kupujesz na kilogramy, łuski zbierasz i wykorzystujesz wielokrotnie).

Na kilkadziesiąt nabojów, które sam zrobiłem, miałem kilka niewypałów. W przypadku amunicji fabrycznej, przeznaczonej do samoobrony a więc przechodzącej dodatkowe kontrole jakości, szansa na niewypał właściwie nie istnieje. Dlatego