Wpis z mikrobloga

@uncomfortably_numb: Kazik jest zajebisty, szczególnie na płycie ,Porozumienie ponad podziałami’, ale jeśli chodzi i teksty to w Polsce rządzi tylko jeden pan - Lech Janerka, chociaż on to nagrywa raz na ruski rok i w radiu radośnie nie leci co chwilkę.
  • Odpowiedz
@moby22:

Ojciec to się w grobie przewraca, na niektóre jego ciosane siekierą wersy. Pod względem technicznym uwielbiam jak operowało słowem CKOD. Jak nie zgadzam się ani odrobiny z Grabażem z Pidżamy, tak ten też potrafił stworzyć coś intrygującego. Kazik... no cóż. Ma kilka tekstów fajnych, ale większość to takie "Maria ma syna"
  • Odpowiedz
@moby22: choćby klasyki typu: Osiecka, Przybora, Moczulski, Młynarski, to inny poziom niż Kazik. Kazik ma często dobre frazy, ciekawe pomysły i przesłania, ale dużo w jego tekstach częstochowskich rymów i zapychaczy, żeby jakoś to na siłę zaśpiewać. On bardziej skupia się na przekazie niż formie.
  • Odpowiedz
@uncomfortably_numb: Bardzo szanuje, syn wybitnego poety, twórca dosadnych tekstów które jednocześnie nie są prostackie i chamskie na dodatek jego twórczość zestarzała się równo ze mną więc w każdym momencie mojego życia, Pan Kazimierz trafiał w sedno. Stu lat zdrowia życzę.
  • Odpowiedz
a Cie proszę Grabaż to chyba drugi, po Roguckim, naczelny grafoman Polski.


Grafomania Roguckiego działa na mnie jak włożenie dwóch palców do przełyku, zupełnie jak poglądy Grabaża. Grafomania Grabaża mnie na swój sposób intryguje, choć to może sentyment za czasami LO, po prostu.

@Perthro:
  • Odpowiedz
@mmenelica ja w ogóle nie słucham Kazika i raczej wolę eske niż Antyradio, ale byłem na jego dwóch koncertach w zeszłym roku i muzycznie to jest majstersztyk. Teksty też ciekawe.
  • Odpowiedz