Wpis z mikrobloga

@adijos93:

to oświeć mnie, bo może ja faktycznie durnowaty. Ja odbieram to jako zniewolenie jednostki przez państwo środkiem psychoaktywnym.
Nie zmienia to faktu, że zajebiście to wyglądało jak #!$%@? Kazik (teraz już nie, bo ma alkomat) ryczał na koncercie 'bo im tylko o to chodzi abyś sam sobie szkodził'.
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: chyba jesteś ignorantem. Kazik napisał kiedyś naprawdę wiele świetnych i odważnych tekstów. Np. antyklerykalne: 'Babilon', 'Religia wielkiego Babilonu', 'Zgroza'. Np. o miłości 'Do Ani', '6 lat później', 'Dziewczyna bez zęba..'. Np. o polityce 'Tak się robi historię, '100 000 000'. I najważniejsze - o Polakach i zmianach ustrojowych: ' Nie ma litości', 'Polska', 'Jeszcze Polska', 'Komuna mentalna'.
  • Odpowiedz
@Macieeeej zniewolenie przed państwo przez coś co wmówili że jest fajne, że powinno się stosować itp. Środki psychoaktywne, ale też i np TV, media społecznościowe itp. A tak naprawdę to gówno wielkie.
  • Odpowiedz
@adijos93: ale przez kilkanaście lat walił w #!$%@?. To jeden z wielu powodów, dla których straciłem szacunek do niego jako artysty. Dla mnie jest po prostu niewiarygodny. I nie lubię ludzi łasych na pieniądze.
  • Odpowiedz
@Macieeeej: Nie jestem ignorantem i znam te kawałki. W porównaniu do ojca, pisze niestety drętwo i drewniano. Przepraszam, ja uwielbiam Kazika i przymykam oko na te jego niedoskonałości, ale na pewno nie jestem go w stanie uznać za wybitnego tekściarza. Owszem, zdarzały mu się dobre kawałki, jak choćby 4 pokoje, ale to w ramach wyjątku, niestety. O, albo Mars Napada, albo VI Rozbiór Polski (to w ramach Buldoga)
  • Odpowiedz
@qzder
Nie prawda co piszesz. Teksty jego ojca sa w zaledwie dwoch plytach (Tata Kazika, Tata2).
1. Kult i Kazik mieli duzo wiecej piosenek niz tylko te dwie w/w plyty i duzo dobrego tekstu tam tez jest jak nie lepszego (w sensie na pozostalych plytach a nie tylko Tata Kazika i Tata2).
2. O Staszku Staszewskim i jego wierszach nikt nieuslyszalby gdyby Kazik nie zrobil z nich piosenek i odpowiednio oprawil - fakt teksty piosenek Ojca Kazika na plytach Tata i Tata2 sa b. dobre ale to tylko tekst. Kazik odpowiednio to zaspiewal i razem z Kultem stworzyl pod nie genialna muzyke i spia wszystko w calosc.

Takze to Kazik wypromowal swojego ojca robiac piosenki na podstawie jego tekstow (tylko na dwoch plytach) a nie odwritnie (ze Kazik jest slawny bo Ojciec zostawil mu dobre
  • Odpowiedz