Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie dotyczące programowania, czy znacie jakiś sensowny bootcamp w kierunku UX/UI, może częściowo online, na który nie szkoda pieniędzy? Ogólnie przeszukałem mnóstwo stron, a ofert kursów bez sensownych ocen jest zbyt dużo i są zbyt drogie, żeby bez doświadczenia się w to pchać. Jestem ogólnie zielony w temacie i chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem/może designem i nie wiem, czy do końca UX jest tym kierunkiem, no bo staram się znaleźć jakiś zawód z przyszłością. W co najlepiej iść? Pomożecie? #programowanie #pytanie #pomoc #kurs #kursy #uxui #ux #ui #design #bootcamp #javascript #pracbaza
  • 27
No właśnie wiem, że można samemu probówać, tylko chodzi o to, że potrzebuję poprowadzenia od punktu A do punktu B, a później szlifować i się rozwijać. Tylko tak jak mówię, nie chcę marnować czasu i pieniędzy na coś, co za kilka lat będzie nieopłacalne, bo już mam prawie 30 na karku, a moje studia to stracone lata...
@CalibraTeam: olimpijczyk OI prowadzący własny software house od prawie 7 lat.

Jeżeli chcesz zarabiać 45 tysięcy dolarów rocznie, bardzo proszę, idź w ten kierunek.

Potem ja zgarnę 10x więcej za poprawianie po takich matołach jak ty.
Spokojnie, powiem tak, jestem zawsze zaciekawionym tym tematem, z matematyki orłem nie byłem, natomiast elektronika właściwie kończy się na lutowaniu i składaniu komputerów. Zrobiłem sobie podyplomówkę z mediacji i właśnie myślę nad UX, elementy psychologii, socjologii by mogły fajnie współgrać z tym wszystkim, a jeśli chodzi o UI to potoshop level powyżej podstawowy i właściwie to wszystko. Więc potrzebuję kopa na rozpęd, tylko nie wiem kto mi takiego porządnego sprzeda.
@Alion: jedna sprawa: #!$%@? jakbyś był wielce oświecony, trzymam kciuki za każdego, kto zaczął "późno" i ma motywację do zmian w swoim życiu zawodowym, jak widzę twoje januszowe podejście to srać mi się chce - właśnie na ciebie puściłem bąka, do widzenia
@CalibraTeam: nie mam absolutnie nic do chęci kogokolwiek do poprawy swojego bytu.

Po prostu nie widzi się postów typu "czy ktoś mógłby mnie nauczyć spawania?" lub "polecicie jakiś kurs na obrabiarkę CNC?". Zawsze jest jedno i to samo - programowanie. Jakby to był złoty graal, podczas gdy większość ludzi nie dobija na tym nawet do średniej krajowej.
@przeh: jak już przyswoisz sobie zasady accessibility, https://material.io jest chyba najbardziej kompletnym i składnym źródłem wzorców. Osobiście lubię sobie podpatrzeć różne rozwiązania z frameworków typu TWBS lub Foundation, implementując je z moim zamysłem (zobaczysz, że w wielu kwestiach nie są one doskonałe, ale stanowią przyzwoitą podstawę). Na https://ux.stackexchange.com/ masz wiele gotowych rozwiązań do różnych przypadków, na których też możesz oprzeć swoje projekty.

Skupiają się one głównie na webdevie, lecz można zastosować
@Alion: xDDDD ale z ciebie jest #!$%@? janusz wieśniak, wielki olimpijczyk zawistny polaczek, pluję na ciebie, pajacu. Zapuść wąsa i hoduj bebzun frajerze.