Wpis z mikrobloga

Sucha skóra po myciu rąk - co należy stosować nawilżającego na popękaną skórę?

Jako łuszczyk polecam z całego serca serię Mediderm bo jest tanie (opakowanie 1 kg kremu za 38+ zł), wydajne, dostępne wszędzie w aptekach, nie powoduje podrażnień, bezzapachowy, tworzy barierę lipidową, można stosować od 1. miesiąca życia, pompka pozwala na higieniczne dozowanie.

#koronawirus #2019ncov #wirus #rozowepaski #niebieskiepaski #mirabelkipolecajo #luszczyca #egzema #azs #atopowezapalenieskory #dermatologia
H.....a - Sucha skóra po myciu rąk - co należy stosować nawilżającego na popękaną skó...

źródło: comment_1583934348zeJJEnW9wDDGLB6C3fS6yh.jpg

Pobierz
  • 21
@Hannahalla a co robić, gdy Mediderm już nie daje rady? ( ͡° ʖ̯ ͡°) W warunkach domowych jest spoko, ale jak pracowałam w korpo w biurowcu, gdzie okna są nieotwieralne i wali klimatyzacja, to miałam tak suche ręce że płakać się chciało, skóra mi ciągle pękała do krwi () Mediderm nic nie dawał, już zaczęłam się smarować w pracy Alantanem z desperacji xD
@whiteglove: polecam mydło dove, ale te najprostsze, bez dodatków, w kostce tylko. Mi pomaga. Pod prysznicem też stosuję bo świetnie działa. Do zmywania używaj rękawiczek nitrylowych jednorazowych bo są mocniejsze niż lateksowe.
@whiteglove: aby krem się wchłaniał to ważny jest delikatny peeling tego naskórka który jest stary. Po sobie zobaczyłam ze raz na tydzień-dwa muszę robić peeling (w moim przypadku enzymatyczny bo zwykły może spowodować ranki a ranki - możliwe ognisko łuszczycy) i wtedy wchłanialność jest cudowna. Smaruję łapki po każdym umyciu + dodatkowo w razie potrzeby (co pół godziny mniej więcej wychodzi siedząc w biurze)