Wpis z mikrobloga

ja #!$%@? od dawna mam problemy z oddychaniem ale teraz się to nasiliło (nie mogę nabrać pełnych płuc powietrza), mame mówi że może coś pyli na co mam alergię, kolega twierdzi że to ma raczej podłoże psychiczne i że stres. Nic mi się nie chce robić, nie mogę się na niczym skupić, powinienem się w sumie do matury uczyć ale za cholerę nie mogę się w sobie zebrać. Całymi dniami siedzę przed kompem i gram w gierki bo to nie wymaga większego skupienia.

Wymyśliłem sobie przed chwilą że małym krokiem do wyjścia z tego dołka będzie założenie czegoś w stylu dziennika gdzie będę rozpisywał w tabelkach ile ćwiczeń zrobiłem, ile stron książki przeczytałem czy tam ile spacerowałem. Coś takiego mnie kiedyś motywowało do ćwiczenia więc może i tym razem zadziała. Jak macie jakieś porady to zapraszam
#przegryw #zalesie chyba #depresja
źródło: comment_1583790563eSBrxAj2fwhXTXu1NNNPvS.jpg
  • 30
@Awful_Deal: jeśli chodzi o telefon to używam go tylko w szkole i to sporadycznie żeby przeglądać mirko. Co do wysypiania się to tu też jest kłopot bo przez to że nosem nie mogę nabrać powietrza i czuje duszność, muszę oddychać ustami, co doprowadza do tego że "zapominam jak się oddycha" i zamiast spać skupiam się na oddychaniu. Na fb nie siedzę więc te grupki odpadają
@Awful_Deal: to nie tak że jestem w totalnej dupie z nauką, matura mnie zbytnio nie stresuje bo przez te 4 lata szkoły uważałem na lekcjach w sumie dzięki czemu stypendia wpadały co semestr (u nas od 4,3 już dają a wcześniej to chyba od 4,1) Chodziło mi o to że wypadałoby co nie co powtórzyć
@MorenkaKnight: Tez tak mam od okolo 7-go roku zycia (a juz jestem troche po 30). To uczucie kiedy odczuwasz ze oddech ktory wziales jest niepelny, znam ten dyskomfort i nawet lekki bol z tym zwiazany. Czasem potrafi byc na tyle mocny ze przeszkadza w snie.

Chodzilem po lekarzach robilem badania (serce, pluca ...) i zawsze bylem odsylany z kwitkiem. Pojemnosc pluc mi wyszla sporo ponad srednia, lekarz nawet stwierdzil ze powinienem
@MorenkaKnight: no a generalnie nie #!$%@? Cie to że siedzisz przed kompem i grasz? Same te gry- nie są dla Ciebie stresujące ? Ja wiem że tak miałem jak nolifiłem w csa, tak sie #!$%@?łem wtedy, że też mnie takie coś łapało nie chciałem wierzyć ale to było rzeczywiście od tego i to rzeczywiście była nerwica. Oczywiście alegrii też nie można wykluczyć.
@MorenkaKnight: to raczej nie nerwica w takim razie, ale zalecam więcej ruchu.
Ja sam zacząłem chodzić na pływalnie/siłownie, z pierwszego musiałem zrezygnować ze względu na chorobę której się tam nabawiłem, ale generalnie polecam. Też nie mam łatwej sytuacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)