Wpis z mikrobloga

Mam dylemat. Chciałbym kupić mieszkanie na kredyt i stoję przed wyborem dwóch mieszkań różniących się jedynie położeniem na kondygnacji.
Mieszkanie nr 1 - 3 piętro - 600 k zł
Mieszkanie nr 2 - 6 piętro - 630 k zł

Ekspozycja północno-zachodnia.
I teraz tak się zastanawiam czy jest w ogóle sens dopłacać 30k po to, żeby mieć mieszkanie na wyższej kondygnacji i zyskać:
- więcej światła wpadającego do mieszkania w ciągu dnia
- więcej prywatności (mniej sąsiadów będzie mogło zaglądać do mieszkania)

Byłbym wdzięczny za opinie i spostrzeżenia a szczególnie od osób, które mają już doświadczenie w tej kwestii.

#pytanie #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka
zexan - Mam dylemat. Chciałbym kupić mieszkanie na kredyt i stoję przed wyborem dwóch...

źródło: comment_1583663504O4ru85nCpQuctTZ1dpKenm.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@zexan: dla mnie zaletą mieszkania na samej górze jest to, że jakieś bachory nie będą ci od rana do nocy biegać i robić tup tup tup nad głową. w tej chwili to przeżywam i jest to koszmar. dopłąciłbym każde pieniadze :)
  • Odpowiedz
@zexan: Duży balkon, sam szukałem narożnego, ale mi się nie udało kupić, na wyższych kondygnacjach schodzą jak ciepłe bułeczki zwłaszcza jeśli nie ma naprzeciw innego bloku..
  • Odpowiedz
Kraków. Z garażem. Wychodzi ok. 8700 za metr


@zexan: Boże gdzie za tyle? W zeszłym roku kupowałem 71 m2 na Kurdwanowie za 6800 zł/m2.

zawsze jest im wyżej tym drożej ( jeśli w budynku jest winda)


@Zulf: prędzej od pierwszego piętra do ostatniego cena taka sama, a parter tańszy.
  • Odpowiedz
@BolecStolec: To sprawdz ceny w Londynie, na Manhatanie, Singapurze. Kazde mieszkanie im wyzej jest polozone tym jest przewaznie wieksze i drozsze za metr.
  • Odpowiedz
Londynie, na Manhatanie, Singapurze


@Zulf: ale tam masz bardzo wysokie budynki, gdzie rzeczywiście są jakieś dodatkowe korzyści z mieszkania na 15. piętrze zamiast na 10., ale nie w bolzce, gdzie masz do wyboru 3. albo 6. xD
  • Odpowiedz
dla mnie zaletą mieszkania na samej górze jest to, że jakieś bachory nie będą ci od rana do nocy biegać i robić tup tup tup nad głową. w tej chwili to przeżywam i jest to koszmar. dopłąciłbym każde pieniadze :)


@kocot: Dlatego w inwestycji, w której chciałem kupić mieszkanie był wyścig o największe mieszkanie na ostatnim piętrze. xD Czatowałem na rozpoczęcie sprzedaży, jest info 15:30 na facebooku. Dzwonię rano jak tylko
  • Odpowiedz
ale tam masz bardzo wysokie budynki, gdzie rzeczywiście są jakieś dodatkowe korzyści z mieszkania na 15. piętrze zamiast na 10., ale nie w bolzce, gdzie masz do wyboru 3. albo 6. xD


@Drmscp: dlatego się zastanawiam czy jest sens dopłacać 30k w tym przypadku. Co byś zrobił na moim miejscu?
  • Odpowiedz