Wpis z mikrobloga

Mam dylemat. Chciałbym kupić mieszkanie na kredyt i stoję przed wyborem dwóch mieszkań różniących się jedynie położeniem na kondygnacji.
Mieszkanie nr 1 - 3 piętro - 600 k zł
Mieszkanie nr 2 - 6 piętro - 630 k zł

Ekspozycja północno-zachodnia.
I teraz tak się zastanawiam czy jest w ogóle sens dopłacać 30k po to, żeby mieć mieszkanie na wyższej kondygnacji i zyskać:
- więcej światła wpadającego do mieszkania w ciągu dnia
- więcej prywatności (mniej sąsiadów będzie mogło zaglądać do mieszkania)

Byłbym wdzięczny za opinie i spostrzeżenia a szczególnie od osób, które mają już doświadczenie w tej kwestii.

#pytanie #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka
zexan - Mam dylemat. Chciałbym kupić mieszkanie na kredyt i stoję przed wyborem dwóch...

źródło: comment_1583663504O4ru85nCpQuctTZ1dpKenm.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@BolecStolec: Bo teraz nawet w niskich budynkach wielorodzinnych deweloperzy budują windy. W niskich blokach z wielkiej płyty ich nie ma, przez co tam mieszkania na 3 i wyższych piętrach są dużo tańsze niż te niżej.
@zexan: ja bym dopłacił i brał wyższe, z tego co widzę to odległości między blokami są takie, że im niżej tym większy dyskomfort.
  • Odpowiedz
@zexan: Ja bym dopłacał, 30k to relatywnie niedużo biorąc pod uwagę 600 i 630 tysięcy. Będziesz później sobie pluł w brodę że przycebuliłeś tak niewiele, mieszkanie to inwestycja na lata i szkoda później się zastanawiać co by było gdyby.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zexan: 600 tys za taki kurnik gdzie za tyle ?? Ta to jestem w stanie kupić działkę kawałek za miastem wybudować i wykończyć dom a jak dom z drewna to jeszcze hajs zostanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zexan: wyżej lepiej. Mniej komarów, ciszej, ładniejsze widoki. Byle nie najwyższa kondygnacja bo w lecie słońce dogrzewa mocno dach i gorąco w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@zexan: mieszkałem raz na ostatnim piętrze i nie polecam. Możliwe że to była wyłącznie kwestia tego konkretnego budynku - w zimę mieszkanie bardzo szybko się wychładzało, w lato mieszkanie było bardzo mocno nagrzane
  • Odpowiedz
@zexan: Bierz to na 3. Po 1 oszczędność 30k, po drugie w obu przypadkach sąsiad nad Tobą, po 3 jeśli winda nie będzie działać, masz mniej latania z dołu na górę i z góry na dół. W dodatku wyższe pietro po tych zdjęciach nie widać aby dawało jakikolwiek lepszy widok, wiec ja bym raczej dylematu nie miał.
  • Odpowiedz
@zexan Kolego, nie masz obaw przed nadchodzącym pogorszeniem koniunktury oraz rozwoju epidemii?

Również zamierzam na dniach podpisać umowę deweloperską. Jednak są obawy. Bloki które mam na oku będą gotowe 3Q 2021.

Na 34 mieszkania w bloku sprzedano 2szt. Kliny
6900/m.
  • Odpowiedz