Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na marzec 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Bonus: części do składania stacjonarki

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka to laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy obecnej i poprzedniej generacji w x-komie, morele, RTV EURO AGD i OleOle, w tych dwóch ostatnich są raty 0%.
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 122
@Qlien: Nic z tym nie zrobisz, taki design i moda na te "gamingi" marketingowcy twierdzą, że to się sprzedaje, osoby preferujące bardziej stonowany wygląd biorą jednak przeważnie ultrabooki lub XPSa/Macbooka/Latitude'a/Thinkpada/Precisiona/Zbooka.

mi najbardziej się marzy gamingowy laptop w obudowie od Della Precision, jest coś takiego? Chyba nie.. Dlaczego wszystkie łapki robią teraz takie cieniutkie, smukłe i #!$%@??


@kinesin1000: A kto powiedział, ze na quadro i czy radeonach pro nie da się
@Pustulka: Co uważasz o takim? https://www.x-kom.pl/p/526499-notebook-laptop-141-lenovo-thinkbook-14-i5-10210u-8gb-256-win10p.html#Specyfikacja
Dałoby się znaleźć coś lepszego w tej cenie? Szukam czegoś dla taty żeby dużo trzymało na baterii, do pracy (powerpoint, word, excel, przegladanie neta) i żeby bylo mniejsze niz 15". Teraz na promocji kosztuje lekko powyżej zakładanych 3k i do tego ma podobno biznesową gwarancję lenovo. Ma też wolny slot na dysk na sata co też jest fajne bo we własnym zakresie można wstawić później
zrobicie jakieś zestawienie powyżej 4.5k? Bo 8 gb ram to tak mocno bieda :-/


@McDermott Większość nie potrzebuje więcej niż 8GB ram, a bardziej się opłaca dołożyć drugą 8GB kość na własną rękę,no chyba, że sklep liczy sobie 100 zł, a nie 200 zł skoro większość konfiguracji z 16GB ram nie jest fabryczna tylko modyfikowana przez sklep.

Dałoby się znaleźć coś lepszego w tej cenie? Szukam czegoś dla taty żeby dużo trzymało
@Pustulka: królu złoty, a jaki minimalny lapek do Wiedźmina 3 (jeszcze nigdy nie gralem, a nie potrzebuje rasowego gamingowego) musi być grafika GTX 1050 czy starczy taka standardowa biurowa mx250?
@Alfiarz: Brzydki trochę jest, na dodatek ma te bezużyteczne strzałki góra/dół, które mam w laptopie w pracy i mam ochotę przez nie wyrzucić komputer przez okno jak nie używam podpiętej klawiatury.

Już sobie planowałem kupić laptopa który jeszcze nie wyszedł https://www.ultrabookreview.com/34951-asus-zephyrus-g14-14-inch-early-review/ jest prawie idealne (strzałki ma dziwnie mniejsze od reszty klawiszy, ale ujdzie) ale czytam, że nie ma kamerki ...
@Qlien: luz mi akurat czasami raz na tydzien przydatne te strzałeczki do excela XD
jest brzydki, ale nie wygląda jak dla gimnazjum.
ale i tak robię na 24 calach+klawiaturze bezprzewodowej
@Alfiarz: Ja mam już leciwego lenovo y50-70 (też odpustowy, ale był tani i miał dobre parametry) i tak od 2 lat już chcę zmienić, tak do 10k mogę wydać, ale każdy nowy laptop z dobrymi parametrami jest albo niedorzecznie drogi, albo brzydki, albo ma te dziwne strzałki góra/dół które jak na nie patrzę to dostaję gorączki, albo się przegrzewa za bardzo, albo ma dobry procesor, ale kartę graficzną która sobie poradzi
@Pustulka: przestudiowałem twoje laptopy z lutego i żeby kupić coś sensownego za 500, 1000, 1500 z polecanych to trzeba włączyć segregowanie na allegro od najtańszych, wyszukać po 2-5 sztuk które prawie się łapią w tych widełkach, sprawdzić czy nie są uszkodzone i dopiero zacząć negocjować cenę. Jak na przykład podajesz model który ma się mieścić w 1000 to najwięcej sprzedaży "kup teraz" ma w okolicach 1300-1500 złotych. Spodziewałem się że jak
@sicknature:
Wiesz to jest po to by Wykopowicz próbował znaleźć dla siebie najlepszy możliwie komputer, oczywiście mógłbym zostawić tylko takie, które da się dużo łatwiej kupić, ale jeżeli ktoś jest trochę bardziej cierpliwy, może ponegocjować to czemu nie. To jest podyktowane tym, że chcę dla Mirków jak najlepiej, a nie tylko dlatego żeby coś było na liście, oferty się pojawiają i znikają, może ktoś będzie miał więcej szczęścia, może akurat się
@Pustulka: Czyli zestawienie robisz dla pojedynczych zapytań. Nie ma opcji żeby kilka osób kupiło ten sam model w tym samym czasie i cenie. Po prostu trzeba liczyć na farta. Dla mnie od razu okazało się to niemożliwe żeby zmieścić się w twoich przedziałach bo chcę fakturę a to znaczy że wszystkie prywatne oferty odpadają. Studiując ten luty doszedłem do wniosku że wezmę chyba T450 ale w cenie ~1300. Chociaż budżet zwiększyłem
@Pustulka: Ile wspólnego maja te Thinkpady E590/E595 z tymi drozszymi modelami jesli chodzi o jakosc wykonania? Sa pancerne jak np x240 z ktorego korzystam do tej pory? Tak niska cena podpowiada mi, ze to troche skok na kase.
@Pustulka: Z Twojego doświadczenia: w dzisiejszych czasach 8 GB ramu w lapku wystarcza spokojnie do pracy biurowej z okazjonalnym odpaleniem photoshopa i jakiejś gierki? Czy pchać się lepiej w 16?
Ile wspólnego maja te Thinkpady E590/E595 z tymi drozszymi modelami jesli chodzi o jakosc wykonania?


To jest ich dawna seria Edge z której zrobili sobie "thinkpad entry level", już lepiej wziąć Lki, a seria T dzięki ryzenom zaczyna się już od trochę powyżej 4000 zł w postaci T495, T495s

Sa pancerne jak np x240 z ktorego korzystam do tej pory?

@Lekh1: Oczywiście, że nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Pustulka: Potrzebuję czegoś o przekątnej ekranu najlepiej coś w okolicach 10 cali, bo 12,5 jest ciut za duży. Do tego najlepiej pełnowymiarowa klawiatura coś na wzór acera d260 tylko aby parametry były "współczesne" :)
No i dobra cena, ale nie musi być z najniższej półki.
Po prostu nienawidzę laptopów, bo to wielkie krówska są :)
Cielaczkiem ( ͡ ͜ʖ ͡) takim do zaakceptowania. Widzę, że parametry ma przyzwoite (nie gram w gry). Jedyny minus to firma HP - jak ja jej nienawidzę za drukarkę z którą męczyłem się kilka lat i wydałem za darmo swojemu wrogowi w prezencie ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka:
Cześć, ja też mam pytanko i będę wdzięczny za odpowiedź. Który z tych laptopów będzie lepszy? https://www.x-kom.pl/p/523146-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-3550h-8gb-512-gtx1650-144hz.html
https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx505-r5-8gb-512ssd-gtx1650-no-os.bhtml
HP po voucherze będzie w cenie tego Asusa.

Ewentualnie jak bardzo warto dołożyć do takiego:
https://www.x-kom.pl/p/527257-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-16gb-512-gtx1660ti-144hz.html
Bo 550 zł w skali kilku lat planowanej eksploatacji to nie jest ogromna kwota.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: Dziękuję za odpowiedź :D A mógłbyś powiedzieć coś na temat tych dwóch tańszych? Bo specyfikacjami są praktycznie bliźniacze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: Dziękuję bardzo cumplu. Przemyślę ten lepszy model, ale widzę że oficjalnie jest na niego 400 zł zwrotu, a nie 650. W sumie od grania mam konsolę, ale chciałem żeby na "trochę" wystarczył. Decisions, decisions...