Wpis z mikrobloga

@NashBridges: no to ciulowo Ci zaliczyli. Prawo jasno mówi, jakim pasem powinieneś jechać. A czerwony audii nie widział, bo zasłoniłeś. Więc jesteś w pewnym stopniu współwinnym całej sytuacji, bo ty za x metrów skręcasz xD
  • Odpowiedz
jak mam zająć skrajny prawy pas

@NashBridges: nikt nie mówi o zajęciu skrajnego prawego. skoro na prawym są pojazdy, które trzeba wyprzedzić, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zająć środkowy. który jest pusty, jak widać na filmie.

@TenNorbert: żadnej z opisanych przez Ciebie sytuacji nie widzę na filmie.

dobra, kończę tę wymianę zdań, bo serio nie jestem w stanie zrozumieć jaki to problem przy pustych ulicach po
  • Odpowiedz
@MrMate: przepraszam bardzo, czy ty właśnie obwiniłeś mnie że na państwowym egzaminie odpowiedź dotycząca jak najmniejszej ilości zmian pasa była prawidłowa? xD

@advert: no bo widocznie masz za mało expa w tym miejscu, nie stresuj się
  • Odpowiedz
@NashBridges: Nie prawidłowe jest jechanie lewym pasem. Wskaż proszę bardzo konkretny przepis, który wskazuje, że masz jechać jak najmniejszą ilością pasów. Naprawdę z chęcią się dokształcę.

Za to moje rozumowanie jest oparte na Prawo o ruchu drogowym - art. 16 ust. 1-4
  • Odpowiedz
@NashBridges: ja zmieniam np. na 50 km/h 50-70 m przed, na 70 km/h około 100-120 m. A jeżdżę zawsze prawym i co najfajniejsze, najczęściej najszybciej nim się poruszam w porównaniu do środkowych i lewego.
  • Odpowiedz
@NashBridges: no to może jeszcze dla wytłumaczenia:
-4 sekundy myslę, że dla sędziego i kodeksu są prawidłowym czasem na zmianę pasa ;-)
-nie mogą dać mandatu kierującemu na tej rozprawie, ponieważ nie dotyczy ona jego winy. Ale tak mogę prosić o dane to z chęcią wyślę filmik z danymi na stopagresji. Już kilkanaście osób tak pokarałem w łodzi i warszawie (choć głównie ze swoich filmików). Szkoda tylko, że raz na
  • Odpowiedz