Wpis z mikrobloga

Porównanie leasing vs najem MAZDA 3 Hatchback 18- 3 2.0 AWD Hikari aut. 1 tabela jest w kwotach brutto. Co do najmu trzeba dodać że limit km to 15k rocznie, czyli 60k łącznie. Opłata za nad przebieg to 16gr brutto za każdy km. Pomijam koszty dodatkowe bo w obu przypadkach jest ten sam finansujący, więc opłaty są identyczne. Podobnie z ubezpieczeniem, bo jest ciężkie do przewidzenia i identyczne dla obu przypadków. Bardziej chodzi o zobrazowanie różnicy w samym fakcie posiadania auta. Podatek dochodowy na poziomie 17%

Btw. Od siebie dodam że bardzo fajnie przeliczona ta Mazda w najmie. Trzyma cenę względem konkurencji. Ponad 50% RV po 4 latach to niezły wynik.

#motoleasing <-- mój tag, zapraszam do śledzenia.

#przedsiebiorczosc #finanse #leasing #kredyt #motoryzacja
OptiFinance - Porównanie leasing vs najem MAZDA 3 Hatchback 18- 3 2.0 AWD Hikari aut....

źródło: comment_1583578185RdGPbGm0D4f4kbQ5aP9XQJ.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@OptiFinance: ja widzę to inaczej - auto klasy kompakt , owszem fajnie poskładane ale to nadal kompakt więc wywalenie 130 k za kompakt ??? mimo że miałbym to jak rozliczyć to nie wywaliłbym takiej góry szmalu na wózek i to ciasny z poszyciem z papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sailor_73: A ja i owszem. Nie chce mi się tego tłumaczyć, ale w skrócie. Segment C w topowej wersji z max wyposażeniem po czasie będzie trzymał lepsza cenę niż segment D w bieda wersji. Tak to działa. No i przede wszystkim jeździ się wygodniej. Zdecydowanie lepiej wziąć focusa w st-line czy Vignale i doposażyć go we wszystko jak leci i zapłacić tyle co za Mondeo w trendzie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@OptiFinance: a ja prezentuję szkołę falenicką - wolę mondeo :) własnie kupiłech 3 miesiące temu , największy silnik diesla jaki był dostępny i największą budę czyli mk4 z końca produkcji , mk5 niestety są wykastrowane tymi normami a na dodatek mniejsze w środku , i mam w pompie ile on będzie wart za 5 lat bo nie mam ochoty go sprzedawać :)) będzie miał u mnie dożywocie podobnie jak poprzedni model
  • Odpowiedz
@sailor_73: A ja wybrałem segmencik C, bo segment D był dla mnie zwyczajnie za duży, ale za to wypchane wszystkimi bajerami jakie były możliwe, bo po prostu lubię. Jedynie head-upa nie mam, i trochę żałuje (,) 5 lat i kolejny, może wtedy segment D, albo w ogóle w drugą stronę i kupie jakiegoś Amcara z silnikiem 5.7 hemi, wmontuje 100L butle LPG i będę jeździł tym krążownikiem
  • Odpowiedz
Ponad 50% RV po 4 latach to niezły wynik


@OptiFinance: Za ponad 50% (konkretnie za 52%) wartości nawet dealerzy Mazdy odkupują 4-latki z przebiegiem 120 kkm (przećwiczone). Więc z przebiegiem 60 kkm podejrzewam, że 60% jest osiągalne bez większego problemu.

Dla mnie to kolejny dowód jakim wynajem jest bezsensem w polskich warunkach rynkowych - no, ale magia niższej raty robi swoje.
  • Odpowiedz
@Jarek-FmLeasing: Mamy to samo podejście. Też jestem przeciwnikiem najmu na warunkach oferowanych w Polsce. I to odbija się jeszcze na samych autach, bo niestety spotkałem się już z tym że mentalność osoby wynajmującej jest taka, że to i tak nie będzie jego więc nie dba, katuje. A potem ktoś kupuje te auta () Rozmawiałem kiedyś z gościem który zajmuje się odsprzedażą aut poleasingowych. Wniosek był krótki: auta
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Jasne, że niemal zawsze leasing będzie korzystniejszy biorąc pod uwagę czyste koszta, ale warto dwukrotnie podkreślić jego najistotniejszą cechę/wadę. Choćby się waliło i paliło, to musisz wykupić auto na koniec, czyli wyłożyć w tym przypadku 44k. Nie muszę dodawać, że najrozsądniej warto byłoby dysponować tą kwotą już w momencie podpisywania umowy leasingowej, tak aby zawsze spać spokojnie.

Kolejna rzecz, to ta konieczność odczekania 6 miesięcy po zakończeniu leasingu, żeby było
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Bez wątpienia przy tak wysokim wykupie, bardziej opłaca się wykup i sprzedaż z firmy, bo wielu kupujących to nadal firmy, nie każdy szuka auta nowego, więc możliwość odliczenia vatu dla nich jest atutem, bo są w stanie zapłacić więcej sprzedającemu, a defakto wydają mniej niż na na tańszy egzemplarz z umową kupna sprzedaży.
  • Odpowiedz