Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, niedługo mam zamieszkać ze swoim #niebieskipasek i pojawił się zgrzyt, oczywiście, finansowy ( ͡º ͜ʖ͡º) Otóż, kupuje on mieszkanie na kredyt i chce ode mnie, oprócz oczywistych opłat za media i tzw. 'życie', co jest podkreślę, OCZYWISTE, również opłat za... wynajem jako taki xD Szczerze mówiąc, czuję się trochę wyruchana i nie pasuje mi taki układ i takie podejście do mnie. Jest mi bardzo przykro, że osoba, która teoretycznie traktuje mnie jako swojego partnera, nagle robi ze mnie współlokatora. Jak to rozwiązać, co robić? Co myśleć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 230
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@AnonimoweMirkoWyznania: nigdy nie rozumiem tego oburzenia o dorzucanie się do kredytu. Czyli co, po ewentualnym ślubie 1 partner ma cały czas spłacać mieszkanie bo jest na niego? Przecież w większości przypadków jeśli mieszkaliby osobno to i tak trzeba zapłacić za wynajem, to co to za różnica czy zapłacisz komuś czy swojemu partnerowi, de facto koszt taki sam. Chyba że chce się żyć za pół darmo to wtedy nie xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Proponował bym wam po porstu zrobić wspólny budżet. Działający na zasadzie że za kazdą wspolną rzecz ktora nie jest tylko osobistą zachcianką, płacicie ten sam procent od swoich dochodów. To w bardzo dobry sposób rozwiązuje wszystkie problemy kto ile za co płaci, i sprawia że nikt nie czuję sie ani pasożytem ani bankomatem. Z wlasnego doswiatczenia polecam.
również opłat za... wynajem jako taki xD


@AnonimoweMirkoWyznania: Znam podobne przypadki. Sam nie umiem powiedzieć, co o tym myślę. Gdybyś mieszkała w innym miejscu, przecież musiałabyś płacić za pokój, mieszkanie. U niego też mogłabyś, ale jakieś mniejsze pieniądze jeśli już. Jeśli cena rynkowa to np 1k za pokoj to moglabys placic np. 500-600 PLN (z opłatami). Dzięki temu mógłby szybciej urządzić mieszkanie, kupić niezbędny sprzet, meble itp.