Wpis z mikrobloga

mirasy, czy ktoś się bawił w ze sprzętem xiaomi smart home na raspberry?
denerwuje już mnie zawodność tego sprzętu na chińskich serverach. Jeden przykład: mam podpięty kabel grzewczy pod smart socket i obok kabla czujnik temperatury. Ustawione tak aby poniżej 23C się włączał, a powyżej 24C wyłączał i nagminnie widzę stan w którym jest poniżej 20C a grzanie się nie włącza...
dlatego pomyślałem o podpięciu tego w domoticz

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zan: Zgadza się miałem zrobioną obsługę na tych bibliotekach. Wcześniej biblioteki działały, za to za nic nie działały mi żadne powiadomienia, ani mail, ani telegram ani pushover ani whatsapp.
Po aktualizacji do najnowszego Debiana (u mnie stoi na PC z debianem) postawieniu wszystkiego na nowo i przywróceniu ustawień domoticza z backupu zaczęły działać powiadomienia, przestały działać urządzenia na bibliotece miio.
Trochę z tym walczyłem, ale na razie nie znalazłem rozwiązania.
  • Odpowiedz
@efyr: Sprawdź w pierwszej kolejności czy działa Ci miio - ja miałem sytuację, że po którejś aktualizacji Node'a musiałem przeinstalować miio żeby oczyszczacz zaczął działać. Przy przeinstalowaniu systemu spokojnie możesz historię domoticza z backupu wgrać (nawet podmieniając ręcznie katalog)
  • Odpowiedz
@zan: Dzięki za chęć pomocy, ale niestety nie mogę skorzystać z braku czasu. Rodzice wpadają do mnie na weekend i będę walczył z samochodem taty a na razie z porządkami
Poza tym na razie odpuściłem, bo będę zmieniał router i zapewne też konfigurację sieci, a wtedy tokeny urządzeń się zmienią i i tak trzeba będzie konfig od nowa robić.
  • Odpowiedz