Wpis z mikrobloga

Dwóch mężczyzn umarło i stanęło u bram raju. Gdy czekają na swoją kolej odkrywają że obaj przeżyli Oświęcim.
- A pamiętasz, jak strażnik pchnął cię na ogrodzenie i niemal umarłeś?
Sekunda ciszy i obaj zaczynają się histerycznie śmiać.
- A pamiętasz, jak dookoła obozu gonił cię ten wielki pies morderca i niemal umarłeś z głodu i wyczerpania?
I znowu wybuch histerycznego śmiechu.
Bóg usłyszał rozmowę i śmiech więc pyta się ich, z czego się tak śmieją.
- E, nie zrozumiesz, nie było cię tam.
#medyksuchar
  • 40
@Kotniepies: Chłopie, nie kompromituj się – nawet w Biblii Bóg bez przerwy się wtrąca w ludzkie sprawy – cały czas kogoś sprawdza, na kimś się mści, burzy miasta, sprowadza zarazy, potopy, morduje nawet trzepiącego gruchę Onana, bo 'coś mu nie pasuje' z tą 'wolną wolą'.
Spróbuj religii o innym smaku, niż ta, którą Ci podają w formie fast-fooda z kościelnej ambony.
@okami: przeczytaj jeszcze raz to co napisałem
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potem jeszcze raz i jeszcze raz.

O co ci chodzi z tą amboną ? Czy nie dość wyraźnie napisałem że krytykuje kościół ?
No i widzę że mamy fana starego testamentu w którym jest zupełnie inny big niż w nowym :p

Ciekawe dlaczego. Wytłumaczysz ?
@WalSzary: tak, wiele razy. Teraz policz ile ludzi żyło na ziemi. Ile razy oni się modliło. I teraz napisz ile było tych interwencji :p

Powiedzmy jedną na 10 mld xd

No i jaki z tego wniosek ?

Jak powiedziałem. Podstawy podstaw. Pooglądaj sobie jakieś filmiki sensownych kaznodziejów, moja wiedza jest za słaba aby dyskutować z ludźmi którzy nie ogarniają takich prostych działań matematycznych.
@Kotniepies: skoro mamy wolna wole i nasze dzialania sa jakby "niezalezne" od woli boskiej a mimo to zdarzaly sie interwencje to wg mnie to jest sciema i #!$%@? pic na wode fotomontaz, niezaleznie od klechow koscielnych, na ktorych niewiadomo czemu zrzucasz wine skoro to wszystko stoi czarno na bialym w Pismie Swietym.
Sa jakies kryteria kiedy bozia zainterweniuje? Masowe mordy niewinnych istnien ludzkich nie sa wystarczajacym powodem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@waskizlo: Są 2 rodzaje ludzi. Pierwszy rodzaj to ludzie, którzy przyjęli Jezusa do swojego serca i zostaną zbawieni (zaznaczam, że zbawienie nie oznacza pójścia do nieba). Drudzy to ludzie, którzy nie przyjęli Jezusa do swojego serca i nie mają relacji z Bogiem. Jeśli już zdarzają się jakieś interwencje to dotyczą one tych pierwszych, ponieważ ci ludzie oddają swoje życie Bogu. Dalej mają wolną wolę, ale zanim coś zrobią, modlą się i