Wpis z mikrobloga

Czy jest takie urządzenie które jest jednocześnie końcówką KVM (Keyboard Video Mouse) over IP, komunikuje się poprzez RJ45, ale ale nie dość tego owa końcówka ma wbudowany router z możliwością klonowania adresu MAC, tak że wpinamy końcówkę KVM około dedykowanego komputera, z jednej strony końcówka KVM do ściennego gniazda RJ45 a z samej końcówki KVM kable video od samego komputera ORAZ kabel RJ45, tak by komputer posiadał zapewnioną możliwość dostępu do internetu. Na dodatek końcówka powinna mieć możliwość indywidualnego ustalania adresu MAC (niczym na routerze) bo w danej sieci tylko tak można się podłączyć, na podstawie rejestracji MAC a sieć budynkowa używa port security gdzie po wykryciu 2 adresów MAC na gniazdku, automatycznie dane gniazdo w switchu budynkowym jest wyłączane. No i problem.

Czy jest takie urządzenie wszystko w jednym?

#informatyka #it #komputery
#pytaniedoeksperta #pytanie
  • 8
@xaliemorph: Nie ma czegoś takiego. KVM to KVM. Nawet jak ma wbudowany switch na 16 portów, to służy on do zarządzania i wpina się go do portów managementowych w urządzeniach, a nie używa jak gatewaya.
@kutafonixor: W skrócie. Mam komputer do którego chciałbym mieć dostęp nawet z poziomu biosu etc. Ale jednocześnie chciałbym by on stał tam gdzie stoi. Jedyną możliwością kontaktu jest tylko jedno gniazdo RJ45. Przy okazji komputer obsługiwany powinien być uniwersalny, czyli byle jaki PC który nie ma czegoś tak wysublimowanego jak jakiś port managmentowy.

I jak widzę przychodzą mi jedynie 2 myśli. Albo mam końcówkę KVM over IP a oprócz tego router.
Widzę tu jest coś zahaczające o ten deseń
https://www.startech.com/Server-Management/KVM-Switches/USB-Crash-Cart-Adapter~NOTECONS02

Do komputera pośrednika dokładamy jedynie kartę sieciową. Łączymy się zdalnie na komputer pośrednik, w komputerze pośredniku 2 karty sieciowe. Jedna obsługuje pośrednika a druga przekazuje sygnał internetowy do karty sieciowej komputera obsługiwanego a do USB podłączamy dane urządzenie by zbierało sygnał z wyjścia wideo komputera pośrednika jak i emulowało klawiaturę i myszkę. Dzięki temu że komputer pośrednik zarządza, możemy bez problemu ustawić na
xaliemorph - Widzę tu jest coś zahaczające o ten deseń
https://www.startech.com/Serv...

źródło: comment_1583461325bEyPzdnh3BzXSlfEqtaZve.jpg

Pobierz
@xaliemorph miałem w robocie coś takiego podłączone do serwera z GPU do liczenia, ale zaoraliśmy maszynę pod proxmoxa i nie używaliśmy tego. Nazywało się to spider KVM, ale z tego co widzę to też nie jest tania sprawa. Na allegro znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/extender-vga-usb-po-skretce-ce100-aten-8769415535?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=YzBlMzVmNmMtOWQ1OS00MTg1LWE0ZDktYWNiOWYzNmRlYTUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a331f896-0412-45e5-8ff1-7ec559c3b4ef
@kutafonixor: Tylko extendery KVM mają inną nośną transmisji i nie są kompatybilne z ruchem sieciowym. A jak wypnę dane gniazdo od switcha to nie skomunikuję się z komputerem bo jedynym medium komunikacyjnym jest owe gniazdo Rj45.

W sumie to ciekawe że do dziś nie ma takiego urządzenia, hmmmm ...