Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#keto #bieganie
Ktoś biega na keto jakoś bardziej ambitnie? Na tłuszczach się słabo biega i każde badania udowadniają przewagę węgli nad tłuszczami jeśli chodzi o wysiłek wytrzymałościowy.
Ketoza jest fajna, zastanawiam się czy dałoby radę wrzucać 1 duży posiłek weglodowanowy kilka godzin przed treningiem a później to spalić i być dalej w ketozie?
  • 7
@n3sta: wiem że sporo ludzi ładuje węgle przed treningiem i chyba ja spalasz całość na tresningu to nie wywala ale pewności to ja nie mam. Co do biegania , maratony i większe dystansy nie biega się lepiej na keto?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotr-antyn: może, jeśli w takim biegu długodystansowym byłoby zakazane odżywanie po drodze. Ketogenicy wtedy są lepiej nauczeni korzystac z tłuszczu i pociągną dalej.
Może z amatorskiego środowiska, ale jak gonciarz biegł maraton na keto bez jedzenia to była ściana nieziemska i #!$%@? wynik.
Właśnie ciężko znaleźć informacje o treningu wytrzymałościowym, zazwyczaj mówi się o treningu siłowym na którym jednak pali się bardzo małe ilości kalorii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@n3sta: Musisz pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i na każdego wszystko może działać inaczej. Ja robiłem 50 km bez jedzenia po drodze będąc w IF i czułem się bardzo dobrze. Zaliczyłem ogromny skok wytrzymałości przechodząc na keto i wykręciłem super czas na 21,1 km również będąc w IF.

Jak chcesz ładować węgle przed, to proste bezpośrednio przed treningiem, najlepiej takim o dużej intensywności jak interwały, podbiegi. Jeśli jesteś