Wpis z mikrobloga

Przypuścimy, że pracę mam 6:00 - 14:00. Idę oddać krew do centrum krwiodastwa na 12. Nie przyjmują mnie do donacji. Wiem, że w takim wypadku istnieje jakieś czasowe zwolenie na czas badania przy oddawaniu krwi. Jak to zostanie rozpatrzone i jak wygląda takie czasowe zwolnienie? Mam obowiązek pojawić się o 7:15 w ck?

#pracbaza #krwiodawstwo #praca #zdrowie
  • 9
jak cie nie dopuszczą to chyba zwolnienie jest na 2 h ale pewny nie jestem. Moim zdaniem podstawa to komunikacja z pracodawcą a nie rzucenie kwitka że masz wolne (takie coś przejdzie raz).
@dsctom: jak już zgłoszę, że idę na krew to wiedzą, że mnie nie ma. A ja potrzebuje załatwić kilka spraw między 7 a 10, potem skoczę na krew, ale muszę być pewny wolnego, bo grafik dni urlopowych na ten rok napięty.
@DosAkos: co było powodem? jeśli np. hemoglobina i jej zbyt niski poziom to walisz żelazo dwa dni wcześniej i powinno byc ok, jak coś poważniejszego to w sumie nic nie zrobisz. teraz jest sezon chorobowy i latwo przekroczyć poziom chyba leukocytów
@DosAkos wszystko zależy od RCKiK... podstawą to komunikacja z pracodawcą. Jeśli zwolnienie z centrum nie pokryje całej nieobecności to jest możliwość wziąć godziny z urlopu do uzupełnienia...¯_(ツ)_/¯