Wpis z mikrobloga

Kurde, miraski mam dylemat. W fabrycznym radiu w aucie nie mam auxa ani BT, nie mam możliwości puszczenia swojej muzyki. Do głowy wpadły mi dwa rozwiązania:
1. Kupuje nowe radio, które ma BT i AUX, ale z minusów, to tracę możliwość sterowania radiem z panelu kierownicy oraz tracę dostęp do komputera pokładowego w samochodzie (Przycisk settings i sterowanie jest na panelu z radiem ( ͡° ʖ̯ ͡°))
2. Kupuje Transmiter FM, ale tutaj minus jest taki, że jakość dźwięku może być bardzo wątpliwa

Co byście doradzili? Może są jakieś inne rozwiązania?

#motoryzacja #samochody
  • 24
@Talar_: emulator zmieniarki, tylko trzeba będzie do tego wyjąć radio więc możliwe że bez jakiegoś fachowca się nie obejdzie bo będziesz potrzebował kodu do radia później
A może nie masz tylko wyprowadzenia na AUX. Sprawdź. Miałem podobny problem w Audi A4. Okazało się ze wystarczy wyjąc radio, podłączyć do AUX (chociaż wyprowadzenia na kokpit nie było) moduł BT i teraz śmiga.
@Talar_: Cyfrowa zmieniarka BT pod oryginalne radio. Dension albo Yatour bluetooth. Ja mam to zrobione w ogóle jako "system bezobsługowy".

Ja używam zmieniarki Densiona plus na androidzie Taskera. Wsiadam odpalam, zmieniarka po chwili łączy się z telefonem, po czym tasker ogarnia co się połączyło z telefonem po BT włącza Spotify, pod głośnia telefon na maxa i muzyczka sobie leci. Może nie działa to od strzała i potrzebuje kilkunastu sekund ale jest