Wpis z mikrobloga

A tymczasem meteorologiczna (grudzień-luty) zima 2019/20 okazała się być w Polsce rekordowo ciepła:
https://www.wykop.pl/link/5359703/zima-2019-20-w-polsce-byla-rekordowo-ciepla/

Jeszcze silniejsze przebicie dotychczasowego rekordu notowano w Europie Wschodniej, w Moskwie była to pierwsza zima z dodatnią średnią temperaturą powietrza w całej serii pomiarowej (od 1821).

#pogoda #klimat #ciekawostki
cumulus - A tymczasem meteorologiczna (grudzień-luty) zima 2019/20 okazała się być w ...

źródło: comment_1583140013qi6FquoEeXpNfsvjdgVdXx.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cumulus na południu Polski obroni się zima 2006/7. Głównie za sprawą stycznia 2020 który był tu relatywnie najchłodniejszy (i tak ciepły ale nie ponad 5 stopni powyżej normy jak w 2007) a także za sprawą lutego 2007 który na południu był ciepły (ten w Europie wschodniej był dość zimny, trochę tego zimna liznęlo NE ćwiartkę Polski)

Jednak jeśli chodzi o brak zimowej pogody to ta zima nie ma sobie równych. Jedyny
  • Odpowiedz
Zbieram pomiary temperatur od kilku lat, ta zima to jakiś ewenement. Najniższa temperatura z ostatnich 4 miesięcy to tylko -5°C a średnia 3.7°C


@dktr: U mnie podobnie. Zdaję sobie sprawę, że pogoda to nie klimat i wiem że moje kilku letnie pomiary to nie żadna duża baza ale jak patrzę na uśrednione wyniki to tak ciepło jeszcze nie było.

Jak patrzę na koszty ogrzewania to też
  • Odpowiedz
@John_archer a ja gorzej, bo się ciągnie taka depresyjna jesień bez końca. Odkąd spadły ostatnie liście w połowie listopada masz non stop to samo lekko plusowe g---o za oknem. Wolę zwykłą zimę żeby leżał śnieg przez 50-70 dni z 90, jakaś fala mrozów -20, jakaś odwilż pomiędzy itd. A nie taka monotonna późna jesień tyle miesięcy.
  • Odpowiedz
Jak 30 lat żyje, tak nie pamiętam zimy w której nie trafiłby się przynajmniej tydzień ujemnych temperatur a teraz w lutym miałem lepszą pogodę niż podczas mojego zeszłorocznego urlopu nad Bałtykiem w połowie lipca...

@Tasde: Bardzo słabą pamięć masz.
  • Odpowiedz
@Antorus:

Tak, jeszcze śmieszniej było na Węgrzech, gdzie styczeń był chłodniejszy niż w Moskwie ;) Jedyny taki przypadek (Budapeszt) w całej serii (200 lat!).
  • Odpowiedz