Wpis z mikrobloga

A tymczasem meteorologiczna (grudzień-luty) zima 2019/20 okazała się być w Polsce rekordowo ciepła:
https://www.wykop.pl/link/5359703/zima-2019-20-w-polsce-byla-rekordowo-ciepla/

Jeszcze silniejsze przebicie dotychczasowego rekordu notowano w Europie Wschodniej, w Moskwie była to pierwsza zima z dodatnią średnią temperaturą powietrza w całej serii pomiarowej (od 1821).

#pogoda #klimat #ciekawostki
cumulus - A tymczasem meteorologiczna (grudzień-luty) zima 2019/20 okazała się być w ...

źródło: comment_1583140013qi6FquoEeXpNfsvjdgVdXx.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
A wszystko nie przez globalne ocieplenie, a bardzo wysokie indeksy północnego Atlantyku. Trend ocieplenia jest zimą rząd wielkości niższy od cyrkulacji.
  • Odpowiedz
Ale Niemcy mieli pecha, akurat w czasie kampanii wschodniej trafiła im się druga najchlodniejsza zima w historii. To nie Żydzi a Rosjanie są narodem wybranym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cumulus: ladnie wystrzelilo w gore, ale spokojnie w tym roku slonce weszlo w minimum swojej aktywnosci wiec nastepna zima i jeszcze pare kolejnych bedzie w normie.
  • Odpowiedz
@glaaki:

Słońce weszło w minimum już rok temu, stąd wg niedorobionych wanna be meteorologów tegoroczna miała być mroźna i śnieżna. To tak nie działa.
  • Odpowiedz
@cumulus: To, że padł rekord a przynajmniej rekord ostatniego ćwierćwiecza to nawet aparatury nie trzeba.
Jak 30 lat żyje, tak nie pamiętam zimy w której nie trafiłby się przynajmniej tydzień ujemnych temperatur a teraz w lutym miałem lepszą pogodę niż podczas mojego zeszłorocznego urlopu nad Bałtykiem w połowie lipca...
  • Odpowiedz
@plaster: Tylko czy przez ciągłe dodatnie temperatury czy przez brak opadów? Ja też pamiętam kilka zim, gdzie nie było śniegu ale mimo to temperatura była ujemna.
  • Odpowiedz
teraz w lutym miałem lepszą pogodę niż podczas mojego zeszłorocznego urlopu nad Bałtykiem w połowie lipca


@Tasde: To nie świadczy o niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie pamiętam zimy w której nie trafiłby się przynajmniej tydzień ujemnych temperatur


Zima 89/90 była rekordowo ciepła. No ale akurat tej masz prawo nie pamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lemonic:

skoro zimy już nie takie groźne jak w 1812 czy 1941 to może by tak


Gorsze były w 1708/9, 1739/40, 1829/30 ;) Ale obecną to można nazwać Niespełnionym Marzeniem Adolfa.
  • Odpowiedz