Wpis z mikrobloga

@kantek007: To wspomnę anegdotę. My wszyscy rozmawiamy na pieciosekundówkach, wiadomo, minuta jakoś po 2,3 zł. No i kumpel ze Szczecina wrócił z "pływania". Na statku za granicą kontrakt. Wrócił i dowiedział się. I jebut. Wziął sobie też abonament i z nami zapiernicza na pięciosekundówkach non stop. Po miesiącu dostał fakturę i złapał się za głowę. W uj rachunek. Wziął abonament w Plusie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ixem: karty magnetyczne do budek telefonicznych nabijane na lewo przez tego dziwnego znajomego rodziców. Albo blokowanie klapki na resztę i zbieranie drobniaków na orenżadę na miejscu. Kiedyś to były life hacki.
  • Odpowiedz
@ixem: pamiętam, dzwoniło się, ale z czego to wynikało to już nie pamiętam. Nawet ta nokie miałem. Później 3310. Wtedy człowiek myslał, ale nokia (firma) to gigant, nigdy nie padnie.
  • Odpowiedz
z czego to wynikało to już nie pamiętam


@meldred: Jak dobrze pamiętam, wynikało to z tego, że Era GSM wprowadziła jako pierwsza rozmowy komórkowe i prowadziła testy.
  • Odpowiedz
@ixem nie chodziło o testy.
Gdy ktoś miał zajęte, to rozmowa była przekierowana do poczty głosowej.
Ludzi to bardzo frustrowalo i era dała czas 5 sekund.
Jeśli trafisz na pocztę to możesz się rozłączyć bez kosztów.

Polacy wykorzystali to sprytnie i przekazywali sobie info w 5 sekund.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: I dalej mi to nie gra. Też z tym, że jak sam napisałem, prowadziła testy jako pierwszy operator komórkowy w Polsce (pomijając Centertel oczywiście).
Pięciosekundówki wprowadziła Era jak już była na rynku i jak normalnie się dzwoniło. I po czasie to wprowadziła.
Czy poczta głosowa, była później wprowadzona jako usługa?
  • Odpowiedz
Pamiętajmy też, że zasięg był wtedy szczatkowowy.
Tylko duże miasta i główne trasy.
Zatem na pocztę głosowa wpadło się bardzo często z powodu "abonent niedostępny".
  • Odpowiedz
Gdy ktoś miał zajęte, to rozmowa była przekierowana do poczty głosowej.

Ludzi to bardzo frustrowalo i era dała czas 5 sekund.


@rraaddeekk: I rozwiń to. Bo tego nie potrafię sobie skojarzyć, a wydawało mi się że mam dobra pamięć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ixem co tu rozwijać?
Tak samo masz teraz.
Jeśli nie włączysz poczty głosowej i nie masz usługi połączeń oczekujących, to gdy masz wyłączony telefon lub jesteś poza zasięgiem lub masz zajęty telefon, to ktoś dzwoniąc do Ciebie trafi na Twoją pocztę głosową.
  • Odpowiedz