Wpis z mikrobloga

  • 117
Mireczki, jesli nigdy nie byliście w Międzygórzu to polecam gorąco. Nie jest to miejscowość z mnóstwem atrakcji, czasy świetności ma już za sobą niestety. Jednak z roku na rok widzę że jest lepiej. Urokliwa miejscowość z Alpejska zabudową, położona w sercu masywy Śnieżnika. Najwieksza atrakcja jest drugi pod wzgledem wysokości wodospad w Sudetach.

#gory #polska #podroze #podrozujzwykopem
kepa0 - Mireczki, jesli nigdy nie byliście w Międzygórzu to polecam gorąco. Nie jest ...

źródło: comment_15830506637OfsOlBTUkSZMx0NDu5FbX.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@blazko więc będę musiał sie wybrać jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jadałem w domu nad wodospadem i również mi bardzo smakowało. W szczególności do gustu przypadła kaczka w sosie mango ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kepa0: mam rodzinę kilka kilometrów obok, więc znam tereny (ʘʘ) wodospad mega. no i kilka osób z mojej rodziny pracowało w tym domu nad wodospadem, ale to już lata temu co do czasów świetności - nie wiem o jakim okresie dokładnie myślisz, ale mam swoją obserwację - jak byłem w Międzygórzu pierwszy raz jakoś w 2003 to zrobiło ogromne wrażenie, pełno ludzi
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kibellos z czasow odleglejszych to bylem w latach '90 - Lądek Zdrój, Stronie Śląskie. Wtedy już był upadek tych miejscowości, obecnie jest postępująca degradacja. Opowiadali mi nieco starsi znajomi jak wygladalo zycie w tych sanatoriach, w szczegolnosci te nocne robiło wrażenie. W Stroniach jeszcze rok temu stala huta szkla, widzę ze teraz juz rozebrana. Turystow nie widać ani latem ani teraz. Mam nadzieje ze do Międzygórza chociaż wrócą ze wzgledu na architekture
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kepa0: nie przyjeżdżajcie tam, bo wszystko zepsujecie xD uwielbiam ten spokój tam.
@kibellos: wydaje mi się, że dawniej trochę Niemców tam przyjeżdżało, może trafiłeś akurat na jakieś wycieczki. Ogólnie to odkąd pamiętam to było to takie spokojne miejsce, w którym czas się zatrzymał.
Pochodzę z Kotliny i dopóki tam mieszkałem to właziłem na Śnieżnik kilka czy kilkanaście razy w roku
  • Odpowiedz
@kepa0: Byłem tam dwa razy. Ostatnio w zeszłym roku. Miejsce super, bardzo urokliwe chociaż poszedłem ostatnio do Marii Snieżnej okreżną drogą (dla rowerów) to ledwo zaszedłem - jest kawałek (,)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kepa0: W dodatku jest to bardzo dobre miejsce wypadowe na Śnieżnik. Po powrocie można zjeść dobrą pizze w "Wielczym Dole". Zawsze bawi mnie namalowany sprayem na ścianie lokalu napis "Disco Polo tanzen verbooten" ;)
  • Odpowiedz