Wpis z mikrobloga

  • 117
Mireczki, jesli nigdy nie byliście w Międzygórzu to polecam gorąco. Nie jest to miejscowość z mnóstwem atrakcji, czasy świetności ma już za sobą niestety. Jednak z roku na rok widzę że jest lepiej. Urokliwa miejscowość z Alpejska zabudową, położona w sercu masywy Śnieżnika. Najwieksza atrakcja jest drugi pod wzgledem wysokości wodospad w Sudetach.

#gory #polska #podroze #podrozujzwykopem
kepa0 - Mireczki, jesli nigdy nie byliście w Międzygórzu to polecam gorąco. Nie jest ...

źródło: comment_15830506637OfsOlBTUkSZMx0NDu5FbX.jpg

Pobierz
  • 42
@blazko więc będę musiał sie wybrać jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jadałem w domu nad wodospadem i również mi bardzo smakowało. W szczególności do gustu przypadła kaczka w sosie mango ( ʖ̯)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kepa0: mam rodzinę kilka kilometrów obok, więc znam tereny (ʘʘ) wodospad mega. no i kilka osób z mojej rodziny pracowało w tym domu nad wodospadem, ale to już lata temu co do czasów świetności - nie wiem o jakim okresie dokładnie myślisz, ale mam swoją obserwację - jak byłem w Międzygórzu pierwszy raz jakoś w 2003 to zrobiło ogromne wrażenie, pełno ludzi
@kibellos z czasow odleglejszych to bylem w latach '90 - Lądek Zdrój, Stronie Śląskie. Wtedy już był upadek tych miejscowości, obecnie jest postępująca degradacja. Opowiadali mi nieco starsi znajomi jak wygladalo zycie w tych sanatoriach, w szczegolnosci te nocne robiło wrażenie. W Stroniach jeszcze rok temu stala huta szkla, widzę ze teraz juz rozebrana. Turystow nie widać ani latem ani teraz. Mam nadzieje ze do Międzygórza chociaż wrócą ze wzgledu na architekture
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kepa0: nie przyjeżdżajcie tam, bo wszystko zepsujecie xD uwielbiam ten spokój tam.
@kibellos: wydaje mi się, że dawniej trochę Niemców tam przyjeżdżało, może trafiłeś akurat na jakieś wycieczki. Ogólnie to odkąd pamiętam to było to takie spokojne miejsce, w którym czas się zatrzymał.
Pochodzę z Kotliny i dopóki tam mieszkałem to właziłem na Śnieżnik kilka czy kilkanaście razy w roku
@kepa0: Byłem tam dwa razy. Ostatnio w zeszłym roku. Miejsce super, bardzo urokliwe chociaż poszedłem ostatnio do Marii Snieżnej okreżną drogą (dla rowerów) to ledwo zaszedłem - jest kawałek (,)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kepa0: W dodatku jest to bardzo dobre miejsce wypadowe na Śnieżnik. Po powrocie można zjeść dobrą pizze w "Wielczym Dole". Zawsze bawi mnie namalowany sprayem na ścianie lokalu napis "Disco Polo tanzen verbooten" ;)