Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
Wczorajsza kolacja: pół steka z antrykotu, jajko i bekon z odrobiną sosu Worcestershire.

Jakie to było pyszne... Jakbyście mi rok temu powiedzieli, że takie jedzenie będzie mi smakować, to bym nie uwierzyła. Cele życie byłam fanką warzyw, a do mięsa zawsze musiałam mieć dużo sałatek i sosów. Teraz odkrywam, że najlepiej się czuję na carnivore, gdzie roślinki są tylko małym dodatkiem od czasu do czasu. Poziom czystej energii, ogólne samopoczucie i uczucie sytości są nie do podrobienia i dopiero teraz dowiaduję się, jak to jest czuć się dobrze po jedzeniu. Nie będę obficie tagować, bo nie chce mi się nikomu tłumaczyć z tłuszczu i błonnika xD

Dziękuję pan Peterson ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#keto #carnivore
BarkaMleczna - Wczorajsza kolacja: pół steka z antrykotu, jajko i bekon z odrobiną so...

źródło: comment_1582869389iDF05xzFbMHKoukLpPFeOK.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: Bardziej miałem na myśli niepoważne stwierdzenia ze na keto trzustka czy wątroba dostaje w dupę, kompletny brak zrozumienia jak działa i po co jest w organiźmie. Zapalne warzywka na parze z toną skrobii takie zdrowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skejwen: tłuszcze zwierzęce, ja do gotowania używam w zasadzie tylko smalcu, czasem masło (ale na niższe temperatury), i dobrej jakości oliwę z oliwek do surówek (tylko i wyłącznie na zimno)
  • Odpowiedz
@Perthro: ale to też wynika z powszechnej, acz błędnej wiedzy. Ja ostatnio widziałam reklamę, która sugerowała, że karkóweczkę mozesz jeść tylko przy asyście leków na obnizenie cholesterolu. To jest kryminał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: kumam z tym Petersonem. Fakt, jego zasięg, nietypowość przypadku i wystąpienia u Joe Rogana dały mocnego kopa keto.
Nawet przed chwilą sobie chciałem coś więcej wyszukać o carnivore i pierwszy artykuł, na który wpadłem zaczynał się właśnie od tego, że dieta wypromowana przez "pseudo-intelectual Peterson". Tu przestałem od razu czytać. Autor z takim nastawieniem... nie warto :/
Dzięki za szczegółowy opis. Z tym wstawaniem to się mogę utożsamić w
  • Odpowiedz
@szpongiel: jem, jem. Jestem na keto, możesz sobie zerknąć na moje wpisy. Jem nawet czasami owoce, ale w bardzo ograniczonych ilościach. Nawet całego jabłka nie zjem, bo jest dla mnie po prostu za słodkie. Głównie mięso, jajka, warzywa, trochę sera i czasem jakieś keto wynalazki, desery, itd. ;) możesz też zerknąc na #50obiadowchallenge, tam wrzucałam przykładowe obiady. Ale tak, od jakiegoś czasu przesuwam się z keto na
  • Odpowiedz
@szpongiel: jak chcesz się dowiedzieć więcej o carnivore, to szukaj raczej u osób, które tę dietę stosują. Nie w mediach głównego nurtu, które już próbowały wmawiać, że kto jest na carnivore, ten należy do alt-right xD
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: nie neguję ale ja tam lubię wszystko w umiarze. Steki uwielbiam, ale z racji ich ceny jadam je zbyt rzadko i w niezbyt dużej ilości. Ale nie wyobrażam sobie steka bez dużej ilości warzywek. Po prostu umiar i równowaga:) myślę, że sprawdzi się u 90% ludności
  • Odpowiedz
ze na keto trzustka czy wątroba dostaje w dupę, kompletny brak zrozumienia jak działa


@Perthro: no to wytłumacz mi jak to smażone mięso i bekon z obrazka są zdrowe dla wątroby XD Nie twierdzę, że keto jest w ogóle niezdrowe, tylko że smażenie jako rodzaj obróbki termicznej. Co innego takiego steka zrobić na przykład zrobić saus vide.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: steka zazwyczaj się grilluje. Co najwyżej go trochę olejem smarujesz albo trochę dajesz do marynaty. To nie to samo co smażenie, tak jak np. kotleta w panierce na oleju albo jak np. kurczaków w KFC na głębokim oleju.
Sam rzadko jem steki ale jak już jem to robię na patelni grillowej bez oleju. Jedynie samego steka ciut nacieram olejem, a i to nie zawsze.
  • Odpowiedz