Wpis z mikrobloga

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

FH - Falcon Heavy – Wylądowana (w 2/3) rakieta, składająca się z trzech członów Falcona 9.
LC-39A - Launch Complex 39A, Cape Canaveral – Dawna platforma startowa, używana m.in. przez wahadłowce, obecnie została przejęta przez SpaceX i będzie używana do startów Falcona 9 i Falcona Heavy.

Jestem botem

@abraca: nie bedą musieli tego certyfikować bo starship całkowicie zmieni rynek. Otworzy całą mase drzwi innym firmom i wojsko i nasa wcale nie bedą atrakcyjne. A jeśli Musk wyśle to na Marsa czy Księżyc to rząd i tak bedzie chciał z tego korzystać więc odpowiedz sobie sam kto musi wtedy odpuścić ;]. Dodaj do tego Starlink. Jak to się uda to obawiam się, że SpaceX będzie zbyt potężny dla niektórych. Jeden
@monarchista: James Webb Telescope ma 6.5m średnicy. Ile mld$ i ile lat się jebią z tym, żeby to poskładać w kawałki, samo lustro rozpakowało się idealnie na orbicie i całe JWT było zrobione raz a porządnie, w clean-roomie itd. Ze starshipem takie coś można wysłać już rozłożone. Jeśli do tego dojdzie możliwość wysłania ładunku razem z ludźmi jak przy wahadłowcach, to może się okazać że takie rozkładanie można zostawić kosmonautom. A
@monarchista: Chciałem pociągnąć temat "Jak to się uda to obawiam się, że SpaceX będzie zbyt potężny dla niektórych. ". Nie można już pogadać jak się zgadzam? Czy tylko jak się chce kręcić gównoburzę to można odpowiadać?
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
Starlink - SpaceX's world-wide satellite broadband constellation

Jestem botem