Wpis z mikrobloga

Co jest według ciebie największym uprzywilejowaniem i ogolnie najlepszym co mozna miec na tym swiecie? (Mam na mysli wszystkie aspekty zyciowe: wyksztalcenie, miejsce zamieszkania, stan posiadania, sytuacja rodzinna, zawodowa itp. itd.)
  • 13
@Paula_pi @JezusChrystusGang @evolved @Samulem a to ja tez sie wypowiem. Najwazniejsze dobre wyksztalcenie z jakiejs topowej uczelni polskiej lub zwyczajnej zagranicznej. Fajnie byc np 3-4 pokoleniem ze studiami, ale wsm to who cares. Mieszkac w duzym miescie, najlepiej w warszawie a najlepiej miec kilka siedzib np mieszkanie w centrum i dom pod miastem. Miec zgromadzony jakis sensowny majatek ktory sam generuje dochody np nieruchomosci w jakis perspektywicznych lokalizacjach. Jako ze duzo osob
@LukasCzubak: stan w którym robisz to co lubisz i jednocześnie masz z tego wystarczająco dużo pieniędzy żeby nie bać się o przyszłość. Taki spokój, coś się zepsuje: płacę za naprawę albo kupuje nowe i nie narusza to budżetu na tyle żeby musieć rezygnować z innych rzeczy, w sklepie patrze na to czego potrzebuje a nie na co mnie stać, można sobie pozwolić na wyjazd, jakiś kurs, zwiedzanie, lekcje
@Samulem: raczej nie czuje zeby mi czegos brakowalo pomimo ze nie mam wszystkiego z mojej listy to jestem zadowolony. Z jednej strony chcialbym studiowac np na oxfordzie i robic sobie zakupy za tysiace dolarow bez wiekszego zastanowienia ale to nie sa rzeczy ktore daja jakas duza roznice wedlug mnie. To tez dobrze wyjasnia dlaczego pomiedzy polska a zachodnimi krajami jest tak duza roznica w zadowoleniu z zycia, ciezko byc zadowolonym gdy