Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad studiowaniem radiologii... Czy jest ktoś w trakcie nauki/skończył i mógłby coś powiedzieć o tym kierunku? Jak tam z anatomią (co mi do łba strzeliło, by po technikum iść na medyczny kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°))? Jest po tym jakaś praca, czy trzeba brać kila etatów by normalnie zarabiać? Jest jakaś przyszłość w tym zawodzie, czy za kilka lat każda pielęgniarka będzie mogła cykać zdjęcia rentgenowskie i publikować je na instagramie?
#elektroradiologia #studia #studbaza #nauka #medycyna
  • 15
@Wojcieszy: elektroradiolog to osoba, która najczęściej obsługuje sprzęt i ustawia pacjentów aby zdjęcie wyszło zgodnie ze skierowaniem. Radiolog to specjalizacja po studiach medycznych, która uprawnia do opisywania zdjęć RTG, USG, CT, MR (tak w uproszczeniu)
@Wojcieszy: kiedyś słyszałem że można po tym pracować w przemyśle, jakieś prześwietlenia spawów czy coś w ten deseń. Aktualnie w Polsce niższy i średni personel medyczny ma przesrane jeśli chodzi o zarobki
@Wojcieszy: pędzę z odpowiedzią (ʘʘ)
W zakładach diagnostyki obrazowej zajmujesz się obsługą aparatów RTG/CT/MR
w medycynie nuklearnej PET/GammaKamery
w radioterapii obsługujemy akceleratory i inne aparaty do tele- bądź brachy-terapii

Technik z 10letnim stażem na 2 etaty potrafi wyciągnąć około 12K.

Zawód niewdzięczny, bo mimo że bez naszej pracy nie funkcjonowałby szpital, to często mało kto wie o naszym istnieniu czego dowodem są choćby ostatnie dni.
jamlowski - @Wojcieszy: pędzę z odpowiedzią (ʘ‿ʘ)
W zakładach diagnostyki obrazowej ...

źródło: comment_1586442872PSFXWJobRYA1tUTLJTw8Y8.jpg

Pobierz
Ja zaczynałem od dziennego 2-letniego studium, po wakacjach dostałem pracę i zacząłem studia n.stac. na których mogłem rozwijać swoją wiedzę wraz z nabieraniem doświadczenia w zawodzie, przez co studia wydawały mi się mega proste.
Natomiast z opowiadań znajomych, którzy zaczynali studia stacjonarne to poziom był całkiem wysoki.
@fergese:

12k - 1350 zus - 19% podatku = zostaje 8600 netto, czyli 28.5zł/h. (Nie liczę księgowej bo to 2 faktury miesięcznie, przeciętny przedstawiciel tego zawodu jednak nie jest w stanie tego ogarnąć xD) Podkreślę, że to za pracę średno ~10 godzin dziennie, codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


12k na łapkę, po odliczeniu ZUSu i podatku.
Mówimy tutaj o wysokospecjalistycznej diagnostyce, a nie zabawie w EKG, EEG.