Wpis z mikrobloga

@kuncfot: głośna jest? Będę robil pc u siebie. Ojciec mnie namawia na gruntowa (sam posiada, z odwiertem pionowym), ale jak patrze na ich ceny to jestem przerażony.

Pow. Ogrzewana to jakieś 140m2
@tamto-to-tamto: Bez sensu gruntowa ;)

Nic nie słychać, w czasie pracy.
Jeżeli boisz się hałasu, to stawiasz jednostkę zew. dwa metry od ściany na fundamencie, chociaż to naprawdę bez sensu. Wystarczy, żeby była max. pół metra od ściany na fundamencie.
Siedzę na tamtej grupie fb i nikt nie narzeka na hałas.

Pompa w 2018 kosztowała mnie 18 tyś z koniecznymi przeróbkami ale miałem mega promocję na pompę. Do tego nie brałem
@tamto-to-tamto: mam dokladnie ten sam zestaw, tyle ze bez bufora 300l. Do czego Ci ten bufor, nie masz podlogowki?
Dostales ceny katalogowe, warto sie upomniec o rabat, ja nie pytając dostalem ok 10%
U mnie nie ma fundamentu (bo sam zrobilem). Uruchomienie u mnie wycenione na 3.5k... hmmm, albo ja mam cos nie policzone i sie okaze pozniej, albo Tobie licza duzo.
Ten wąż na skropliny to na bogato, skoro to
@tamto-to-tamto: o ile wszędzie będzie jest tylko podlogówka, to bufor niepotrzebny. Fundament niech murarze wyleją z betonu przy okazii. Wąż na skropliny nie potrzebny, niech sobie kapie na kamyczki czy beton, żaden problem.
Nie wiem dlaczego w cenniki jest grupa bezpieczeństwa, skoro masz działającą instalacje. W tej pozycji montaż i uruchomienie za 11k chyba jest cała jego solidna marża.
@kuncfot: Tak. Ogólnie to nigdy nie udzielałem się na tej grupie, głównie czytałem komentarze. I po roku już było widać kto wie o czym mówi a kto oierdoli głupoty. A padło na CNC bo działają w całym kraju.