Wpis z mikrobloga

we Włoszech zamykają miasta


@asd23434asd: Zamykają, żeby wirus się nie rozprzestrzenił. To chyba oczywiste? Wirus jak wirus stwarza zagrożenie jednak panika z jaką reagują wykopki to czysta komedia i ubaw po pachy. Jeżeli tego koronowirusa, ze śmiertelnością na poziomie ~3% uważasz za groźnego to jak określisz epidemię wirusa Eboli, którego śmiertelność waha się w granicach 60 – 90%?

Przypomnę, że Ebola cały czas szaleje w Afryce.
  • Odpowiedz
Ja nigdzie nie pisze że będzie apokalipsa i wszyscy zginiemy ale fakty są takie że ten wirus JEST groźny, jest zagrożeniem dla świata i światowej gospodarki. A że jeszcze się nie rozlał to zasługa środków zaradczych jakich nie uruchamiano nigdy wcześniej.
  • Odpowiedz
zasługa środków zaradczych jakich nie uruchamiano nigdy wcześniej.


@asd23434asd: ale tych środków nie uruchomiono dlatego, że ten wirus jest jakoś zabójczo groźny. Uruchomiono je bo wyciągnięto wnioski z poprzednich epidemii.
  • Odpowiedz
@asd23434asd: wyobrażam sobie co by zrobiła moja prezeska na wieść o koronawirusie w moim szpitalu.
"Proszę używać maseczek, a kto się zarazi za leczenie płaci sam. I bierze bezpłatny urlop na czas leczenia."
Jędza zwolniła jedyną dokładną i rzetelną salową, za którą i tak płaciła grosze(bo miała orzeczenie o niepełnosprawności) i dała jakieś lewusy ze stażu z UP, które nie potrafią nawet podłogi umyć, a na nasze uwagi, że na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asd23434asd wierzę, że tak jest, ale wiarygodność tych relacji podpisanych imieniem jest taka, jak donosów na Grodzkiego z FB. Pokazywanie czegoś takiego w telewizji jest denne.

@KrwawyKefir: Nie ma się co dziwić. Ten TVN24 to podobne dno dziennikarskie co TVP. Ich motto to sensacja całą dobę.
Co się nie włączy tej stacji to ciągle jakiś żółty pasek z wytłuszczoną "ważną" informacją.
  • Odpowiedz
Gdyby nie środki zapobiegawcze to śmiertelność była by większa. Pewności co do poprawności danych z Chin tez nie mamy. Dopiero poznamy ja teraz, gdy wirus rozszaleje się we Włoszech i ich podejściem do tematu xD
  • Odpowiedz
Teraz tylko pytanie czy wiadomości od "męża żony, która jest pielęgniarką" są bardziej wiarygodne od "szwagra, który zna kogoś kto słyszał".
Zna ktoś gradację wiarygodności tego typu źródeł? ;)
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: W dupie mam procedury w Belgii, Francji czy na Słowacji. Tak samo w dupie mam procedury w Burkina Faso czy Malediwach. Mieszkam w Polsce i interesuje mnie, jak sytuacja będzie wyglądała jeśli epidemia wydarzy się tutaj, a nie w jakimś innym kraju. Bo to w Polsce będę szukać pomocy. I wiem z pierwszej ręki, że nasza służba zdrowia nie jest KOMPLETNIE przygotowana na sytuacje awaryjną w dużej skali. Zaczynając
  • Odpowiedz
@poszukiwacz_zaginionej_warki: nie ma na świecie służby zdrowia która jest wstanie udźwignąć epidemie na poziomie kraju w połączeniu z masową paniką .
Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądają przychodnie przy epidemiach grypy które wybuchają co jakiś czas. Szpitale i przychodnie są zapchane, jak dołożysz panikę to mamy katastrofę w każdym państwie świata
  • Odpowiedz