Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję podróż poślubną w kwietniu. Chcemy lecieć do Włoch, samolot i AirBnB już dawno opłacone.

W związku z dotarciem #koronawirus do Włoch i związaną z tym paniką boję się, że nam te loty odwołają. Chciałbym się przed tym zabezpieczyć, wykupując odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć, czy i jak znaleźć taką polisę, która będzie ubezpieczała na taki wypadek? (tzn. odwołanie lotu ale nie z winy linii ale ze względu na odizolowanie kraju w związku z epidemią)

Dzięki z góry.

#epidemia #podroze #ubezpieczenia #finanse #slub
  • 10
@lab_rat: jak będą odwoływać to raczej oddadzą hajs. Chyba ze na podróż poślubna lecisz jakimś biedaair... dodatkowo większość ubezpieczycieli ma wyłączenia na wypadek epidemii. Musisz czytać owu.
@lab_rat: Jeżeli przewoznik odwoła wam loty to on odstępuje od umowy, więc dostaniecie zwrot pieniędzy. Mi też odwołali ostatnio loty z powodu koronawirusa i po 3 tygodniach żarcia się z linią dostałem potwierdzenie że zwrot będzie
@lab_rat: Mireczku leć w podróż poślubną. Ale wykupcie sobie dobrą polisę na życie. I tutaj już mogę pomóc. A jeśli chodzi ubezpieczenia z odwołaniem lotu, to są to typowe ubezp. turystyczne z rozszerzeniem o odwołanie lotu