Wpis z mikrobloga

Minął pierwszy tydzień mojej pierwszej emigracji zarobkowej. Jest super. Praca ciężka ale dobrze płatna. Nie czuje bólu brzucha myśląc ze jutro poniedziałek. W sklepie nadal wszystko przeliczam z euro na polskie złote. Jem normalnie, jedzenie sporo droższe niż w Polsce, szczególnie mieso. Nie oszczędzam, jem normalnie, nawet lepiej niż w Polsce. Gotuje sam, nie jem na mieście. Puścił już stres związany z wyjazdem. Każdemu wahającemu się przed wyjazdem powiem tak, warto... jako #przegryw myslalem ze sobie nie dam rady, bo niska samoocena i pewność siebie ale daje nawet przełamałem się do mówienie słabym angielskim bo muszę. #emigracja #holandia #emigrujzwykopem #wychodzimyzprzegrywu
  • 42
  • Odpowiedz
@Dakkar: 40euro tygodniowo na osobę?
7 czy 8 euro na sam chleb w tygodniu wydasz
12 euro na jakieś wedlinki na to czy ser
Z 5 euro na pomidora czy ogórka
Ziemniaki z 2euro za kg liczymy 2kg to 4
Juz mamy 30 euro, gdzie mięso, gdzie surówki?
Wodę z kranu będziesz pić?
Fajki 7 euro paczka, można palić tez śieg wyjdzie taniej (liczny 15 na tydz)
Skrzynka piwa to też
  • Odpowiedz
@pu100stan: mi wyszło 80 euro/tydzień. Zakupy z lidla. Ale praktycznie nie wzialem ze sobą nic. Teraz trochę taniej tydzień wyjdzie bo mam jakieś przyprawy itp Nie pije i nie pale zioła. Szlugi mam z Polski
  • Odpowiedz
@Dakkar: wszedzie szukaja ale jest sporo oszustów, śpisz w brudzie w złych warunkach. W robocie poganiają. Koledzy opowiadali. Dodatkowo wymagania bardzo duże. Mnie tez trochę firma w #!$%@? zrobiła bo miała być inna praca a inna się okazała ale nie żałuje. Wszystko na spokojnie póki co i dobry trening którego mi brakowało. Spawanie na lusterko, niewygodne pozycje, ciasno...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: Z taka kasą jaką oferują spawacza, można już sobie całkiem fajne studio ogarnąć. O angielski nie musisz się martwić. W Holandii mówi się po polsku
  • Odpowiedz
@Dakkar: u mnie jest opcja ze jakbym poszedł bezpośrednio do stoczni to dostanę więcej hajsu czyli zarabiałbym podobnie ale mieszkał u siebie. Ale nie ogarniam jeszcze cen i jak to się odbywa czyli tych pośredników wszystkich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: Agencji zależy żeby trzymać cię jak najdłużej.

Zakupy najtaniej zrobisz w Jumbo. Warzywa i owoce na targach. Pierdoły i słodycze w Action. W wiekszosci wszystko masz w cenie od 1 euro do 2,5 euro. Najbardziej opłaca się kupować wielopaki, które w Polsce nie są aż tak popularne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: Przede wszystkim załatw sobie maestro debetową (kredytowej większość sklepów nie obsługuje) ;-) Jest to problematyczne bez meldunku ale możesz sobie założyć apke Revoluta. Jak podasz adres holenderski, to będziesz miał możliwość zamówienia karty Maestro
  • Odpowiedz
W sklepie nadal wszystko przeliczam z euro na polskie złote.


@tylkoocosspytam: Nie słuchaj przegrywów, przeliczaj do samego końca to wtedy coś odłożysz. Znam mnóstwo osób, które kierowały się dewizą, aby nie przeliczać i nigdy się niczego nie dorobiły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dakkar: @FixASAPexpress: mam problem z tym revolutem podałem holenderski adres każe mi wpłacić 10 euro i chce dokonać płatności applepay i odrzuca maja kartę która normalnie płace w holenderskim lidlu. No spoko adres holenderski ale chce ode mnie dokument tożsamości a ja mam polski dowód. I co teraz?
  • Odpowiedz