Wpis z mikrobloga

@tiliapia: Dobra. Teraz doczytałem. Ale to raczej będzie działalność dodatkowa.

Nie wiem co w tym wszystkim takiego dziwnego. Większość leśników, jakich znam, przyznaje że u nich to są wręcz klany i mało kto spoza rodziny dostanie posadę. A i nawet awans jest uzależniony pokrewieństwem. ¯\_(ツ)_/¯

wymagają jakiś studiów kierunkowych z łowiectwa (sic?)


@tiliapia: Dlaczego sic?
@tiliapia: U nas są to studia podyplomowe na leśnictwie lub zootechnice. Za granicą, np. w Norwegii można studiować łowiectwo jako podstawowy kierunek.

A zakres do nauki... Jak się tym kiedyś interesowałem to większość przedmiotów krążyła wokół zootechniki, weterynarii i biologii.

W końcu są to studia łowieckie, nie tylko myśliwskie. ¯\_(ツ)_/¯
@tiliapia no na przykład uczą się hodowli zwierząt skoro mają pracować w "ośrodku hodowli zwierząt"? Nie widzę w tych wymaganiach niczego nadzwyczajnego, podejrzewam że nadleśniczy chce do łowiectwa kogoś z doświadczeniem w zwykłym leśnictwie - w związku z tym że prowadzenie gospodarki łowieckiej jest tematem bardziej złożonym i wymaga #!$%@? z dewizowcami kosztem życia prywatnego, chyba lepiej żeby zajął się tym ktoś kto widział już z boku z czym to się je?
@tiliapia: Zależy co masz na myśli jako "zajmuje". Myślistwo to wszystko co związane z wykonywaniem polowania. I koniec.
Myślistwo jest częścią łowiectwa, które obejmuje wszystko co związane z polowaniami - czyli same polowania, gospodarkę populacjami, przetwórstwo, trofeistykę, kynologię, kulturę, sztukę, muzykę, turystykę, itp. To bardzo szeroki i płynny zakres.

W Polsce zdecydowana większość myśliwych krąży wokół wielu dziedzin łowiectwa (model to wymusza). Ale w innych krajach wygląda to już różnie. Często
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nitro_Express: Powielasz teraz propagandę mysliwych. O ile z wycinaniem drzew z plantacji desek każdy człowiek z rigczem powinien handlować to nie ma dobrego usprawiedliwienia naniemoralny biznes handlem polowaniami. Myślałam że handel śmiercią to domena januszy z PZŁ
A w sumie to jeszcze to skomentuję.

Myślałam że handel śmiercią to domena januszy z PZŁ


@tiliapia: Pomijajac kwestie nazewnictwa - no nie do końca tak jest. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Naszym myśliwym bliżej do idei komunistycznych niż do cywilizowanego zachodu.

Ogarniasz tak mniej więcej zasady naszego modelu łowiectwa? Bo nie wiem czy pisać dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pitterka: @Nitro_Express: właśnie mamy 2020 rok, nie musimy zabijać zwierząt ani tym bardziej ich sprzedawać więc nie wiem co mają Lasy Państwowe do sprzedaży polowań i czemu nikt nie mówi publicznie o takich praktykach?
@tiliapia jaki z Ciebie dzban xd

Jesteśmy silniejsi i możemy sobie zabijać. Tak działa świat i #!$%@? zmieni twój płacz. Jak już się zabije z przyjemności, to lepiej sprzedać na targu niż wyrzucić na śmieci, co nie?