Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#informatyka #pcmasterrace #komputery

Hej, właśnie złożyłem kompa i potrzebuję pomocy, bo zwyczajnie nie mogę przejść przez POST.
MOBO: Tomahawk B450 MAX
CPU: Ryzen 5 1600 AF
RAM: Crucial ballistix 3200 mhz

Zapala mi się czerwona lampka z EZ Debug LED właśnie na DRAM. Testowałem różne sloty kości, po jednej kości lub 0. Nawet przy 0 lampka nadal się pali. RAM wydaje mi się kompatybilny, bo sprawdzałem na stronie producenta.

Wyjmowałem też baterię CMOS na kilkanaście minut. Nic nie pomogło.

Kompa rozkładałem już i kable wpinałem. Nic na procesorze nie jest wygięte.

Naprawdę nie wiem co mogę zrobić, bardzo proszę Was o pomoc. ()
  • 10
@klaud_najn_ miałem taki problem wiosną. Uszkodzona płyta główna. Wymieniłem procka, zasilacz, sprawdziłem inne ramy i poddalem sie oddajac do serwisu lokalnego magika. Padła którąś tam sekcja zasilania na płycie i te LEDy tak zglupialy.

Mam b250 jeśli dobrze pamiętam i ten sam system EZ LED Debug
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sHh1337: @Harmideron: ogólnie to zamawiana była płyta główna oraz procesor w jednej paczce. Przyjechała połamana przez kuriera, więc wysłali mi drugą od razu... procesor wydawał mi się ok, opakowanie nie zniszczone, nóżki nie wygięte. Jeśli byłaby płyta uszkodzona, to naprawdę ponury żart...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Harmideron: u mnie MSI B350M Mortar też pokazywała błędy (błędy RAM i potrafiła czasem tylko jeden moduł wykrywać) odesłaniem na gwarancje i dalej sprawiała problemy (błąd GPU na zmianę zaczął dochodzić). Zmieniłem grafike i dalej cuda się działy. Zmiana płyty na innego producenta okazała się skutecznym rozwiązaniem problemu do tego pamięci wyżej traktowane zaczęły działać i CPU lepiej się kręcić. Jak masz kasę to kup drugą a tą zwróć bo inaczej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@coollfon: próbowałem tego, światełko miga na czerwono, potem jest cały czas czerwone i z tego co rozumiem bios nie chce się updatować. Najpierw myślałem, że to wina CPU, to go wyjąłem i nadal jest to samo. Zwracam te płytę w cholerę i zamówię w innym sklepie. Jak dla mnie płyta jest po prostu uszkodzona fabrycznie. PS. Tak, tak, 8gb USB zrobione na fat32,mbr nazwa pliku MSI z rozszerzeniem .ROM
@klaud_najn_: spróbuj z innego nośnika USB jak masz pod ręką, miałem identycznie. z niektórymi pendrive'ami nie chciało hulać.
BIOS nawet nie postował, freeze był na samym początku w momencie jak pojawiał się znak "_" na ekranie.