Wpis z mikrobloga

No nie. Musisz opisać sytuacje, wysłać te kopie umowy. I chyba do każdego landu to samo jeśli mandaty nie pochodzą z jednej gminy.
  • Odpowiedz
@DCMBS odpisz na adres z którego dostałeś fotkę że nie Ty jesteś na zdjęciu, auto wcześniej sprzedaleś i dołącz kopię umowy kupna sprzedaży. Beng jesteś czysty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@DCMBS: normalnie wyślij potwierdzenie wyrejestrowania pojazdu i umowe sprzedaży na adres z którego przyszly mandaty. Oni Ci odeślą wpierw informację że przyjeli do wiadomosci a potem drugi list ze mandaty anulowano. Juz trzy razy miałem podobną akcję
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@shuya zakończyła się pozytywnie?

Edit. Ja dziś będę to dopiero załatwiał, bo to z kilku miejsc. W sumie 4 czy 5 zdjęć. Maila pisać czy papierowo? Dołączyłeś pismo jakieś czy tylko skany?
  • Odpowiedz
@DCMBS: Napisz do nich po niemiecku, że sprzedałeś auto i wysyłasz kopię umowy sprzedaży. Ja tak zrobiłem bo miałem podobną sytuację i chyba podziałało bo od roku cisza.
  • Odpowiedz
@DCMBS: wysłałem skany mailem z tekstem:
Guten Morgen, Ich sende eine Antwort auf den Brief, den ich von Ihnen erhalten habe. Die Antwort wird morgen per Post versandt. Ich antworte heute, weil ich gerade einen Brief erhalten habe. Bitte bestätigen Sie den Empfang der Nachricht.
W liście, który dostałem był formularz do podania danych kierującego, to wpisałem dane typa z umowy kupna sprzedaży. W kopertę oryginał formularza, kopia umowy kupna-sprzedaży z
  • Odpowiedz
  • 2
@DCMBS powinieneś mieć adres gdzie trzeba odesłać. Ja zrobiłem tłumaczenie umowy na niemiecki (30zl u tłumacza przysięgłego chyba). Dołączyłem skan oryginału umowy. W piśmie do wypełnienia napisałem że nie jestem już właścicielem pojazdu i załączam umowę kupna-sprzedaży. Trzeba to zrobić dość szybko bo w Niemczech nie leci czas od daty stempla pocztowego. Masz dwa tygodnie na wyjaśnienia i w te dwa tygodnie urząd ma mieć pismo na biurku. Mailowo nic nie udało
  • Odpowiedz
@DCMBS: to co dostales to na 99% nie sa mandaty, tylko formularz ustalenia sprawcy. nie wypelniaj formularza tylko odpisz wlasnymi slowami na pytania, najlepiej odrecznie i w jezyku polskim i opisz sprawe ze sprzedales samochod. nie zapomnij podac numerow spraw w naglowku. wyslij w terminie. prawdopodobnie dadza sobie spokoj w ogole z wyjasnianiem tego. Jesli nie zareagujesz, to dostaniesz wtedy mandat do zaplaty na pewno, z automatu wygenerowany przez maszyne po
  • Odpowiedz