Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@CrazyBaran: o, Polanka. Mieszkałem tam przez rok, w jedynym bloku zanim ruszyły te wszystkie budowy. Na tramwaj całe 15 sekund od klatki na przystanek - ja sobie to chwaliłem bardziej, niż jakieś trawniki, które zasrają psy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartez_94: jako były projektant mega mi sie nie podobało takie sytuowanie. Prawo budowlane powinno być tak napisane aby w miastach budować tylko parkingi podziemne, przewidzieć stacje ładowania samochodów EV (trafo albo moc++) a bloki powinny mieć 3x więcej przestrzeni zielonej wokół, może park w odległości do 3km? a przy tym ciekawy design, patio może na górze? i powinny być budowane w górę ile wlezie. Nie #!$%@? 8 pięter, a blokowiska
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: Sam kupiłem mieszkanie na osiedlu, na którym się wychowałem. Zielono, ławki, parkingi ogólnie wszystko czego potrzeba. Dużo przestrzeni, chociaż na osiedlu obok wybudowali kilka nowych bloków, ale nadal jest dużo zieleni.
  • Odpowiedz
Dobrze, niech buduja. Mnie duza podaz cieszy.


@Matemit: cieszy cię wysoka podaż i obdzieranie ludzi z godności, sprzedając byle co i byle gdzie za ogromne pieniądze, bo ludzie i tak kupią. „Deweloperka” zniszczyła praktycznie wszystko od urbanistyki miejskiej, po to w jaki sposób ludzie tam mieszkają. Ha tfu na was.
  • Odpowiedz
@dbcoop: Trzeba być jeleniem, żeby sugerować się wizualizacją, a nie prospektem informacyjnym. To tam deweloper ma obowiązek zawrzeć informacje o planowanych inwestycjach w okolicy.
  • Odpowiedz
chce się zimy czy zieleni to można wyjechać za miasto/mieszkać na wsi, pojechać do jakiegoś parku...


@bartez_94: tak #!$%@? od razu zalejmy całe miasto betonem i zróbmy czteropasmową autostradę przez sam środek centrum. super pomysł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thexil: wydaje mi sie, ze wybudowanie roznych pieter kosztuje roznie, tzn. np. do 5 pietra iles, powyzej inny koszt. Im wyzej budujesz tym drozej. Poza tym sa inne kwestie, jak pewnie jakas zgodność wysokosci z innymi osiedlami, ilosc swiatla / cienia itd.
  • Odpowiedz
@dbcoop: tak jakby się zastanowić to czy wina jest dewelopera ktory kupuje drogo działkę i zwyczajnie nie oplaca mu sie terenu na ktorym zmiesci sie blok, zmieniać w park? Czemu wladze miast nie zaplanują z góry które tereny sprzedadzą na bloki, a które zostawia na zieleń bez ich sprzedaży?
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: pytanie co to za różnica czy będzie tego trawnika kilka m2 czy w ogóle go nie będzie...

chce się zimy czy zieleni to można wyjechać za miasto/mieszkać na wsi, pojechać do jakiegoś parku...

miejsca brakuje i istotne jest, żeby budować wszędzie i wysoko, problem jak na razie z tym drugim...


@bartez_94: różnica jest w #!$%@? duża, mieszkałem w bloku, gdzie dookoła był sam beton i nigdy więcej.
O temperaturach w lecie to nawet pisał nie będę - wystarczy stanąć na płycie rynku
  • Odpowiedz
@alteron: o bulwa ja bym sie wkurzył jakbym miał taka łąke pod oknem ( nawet z rozkrzyczanymi bąbelkami ) i nagle by mi ktos blok od południa wybudował. Btw co tydzień jeżdżę Pachońskiego do Wyki i sie nawet kiedyś zastanawiałem co jest po 2 stronie tego długiego bloku.
  • Odpowiedz