Wpis z mikrobloga

chce się zimy czy zieleni to można wyjechać za miasto/mieszkać na wsi,


@bartez_94: analogicznie: nie chcesz korków to #!$%@? do Ciulowej Wólki, powiat Łękołody - tam korków nie ma ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dbcoop: Gęstą zabudowę i zieleń jak najbardziej da się pogodzić. Alternatywą nie jest albo całkowity brak zieleni albo wielka płyta (fatalna urbanistycznie z powodu kiepskich linii zabudowy i braku usługowych parterów) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pytanie co to za różnica czy będzie tego trawnika kilka m2 czy w ogóle go nie będzie...


@bartez_94: taka że brak jakiejkolwiek zieleni, trawników, parków (nawet malutkich), drzewek itp prowadzi do ogólnej depresji społecznej, co z kolei prowadzi m. in. do zwiększenia przestępczości tak w dużym skrócie.
  • Odpowiedz
Nigdy nie pojmę tych usługowych parterów, a większość życia w takim bloku mieszkałem.


@kmt187: TO akurat dla mnie spoko. Parter i tak ciężko sprzedać miło mieć delikatesy, warzywniak, fryzjera blisko.
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: Jest jeszcze jedna rzecz - kiedyś takie wielkie osiedla z płyty projektowane i budowane były całościowo z otaczającą je architekturą i usługami (sklepy, przychodnie, przedszkola i szkoły, place zabaw, tereny zielone).

Teraz każdą najmniejszą działkę posiada inny developer starający się w tym miejscu postawić i sprzedać jak najwięcej mieszkań, przez co jest chaos organizacyjny i komunikacyjny, z balkonu można zaglądnąć sąsiadce z sąsiedniego budynku do sypialni, do przedszkola dzieciaka trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@dbcoop duże firmy deweloperskie to tak największy. Pozwy za takie rzeczy jak niezgodność z przedstawionym planem powinny lecieć na prawo i lewo
  • Odpowiedz
@dbcoop mmmmmmogliby te bloki bliżej siebie postawić, żeby mieszkańcy mieli widok na sąsiedni blok
a tak to marnuje się miejsce, przecież gdyby nie ta przerwa to na luzie zmieściłby się jeszcze jeden budynek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dbcoop: Jestem grafikiem 3D w firmie zajmującej się wykonywaniem wizualizacji dla deweloperów budowlanych i po dwóch latach bawienia się z polskimi deweloperami już mnie nic nie dziwi tak na prawdę.
Mam do czynienia i z większymi deweloperami i mniejszymi. Najczęściej projekty osiedli, które od nich dostaję skupiają jedynie się na budynkach mieszkalnych, a reszta to bardzo ogólne PZT i wsadzanie do wizek rzeczy, które ładnie będą wyglądać, a niekoniecznie w rzeczywistości
  • Odpowiedz
Nigdy nie pojmę tych usługowych parterów, a większość życia w takim bloku mieszkałem.


@kmt187: Tak powstaje miasto. Gęsta zabudowa wzdłuż ulic i usługi na parterze, a nie bloki po środku pola.
  • Odpowiedz