Wpis z mikrobloga

@Alf_Rudy: ja miałem u siebie 5 wymian i przy 4 nie wziął nic, ale raz po jednej po 9 tys. km musiałem dolać litr.

PS. Jeśli auto wyprodukowane przed styczniem/lutym 2015 to odkładaj środki na wymianę rozrządu, bo ma wadę i dla spokojności trzeba zrobić przy 100 tys. km. Mnie właśnie niedługo taka czeka. Do tego przy wymianie obowiązkowo wymiana pompy oleju, bo też ma wadę. Licz ok 5,5 do 7
  • Odpowiedz
  • 0
@hyperlink: Narazie nic takiego jak drgania na luzie nie zauważyłem ale od teraz zwrócę bardziej na to uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do tego rozrządu to mam nadzieje sprzedać go przed tym przebiegiem. Fajne autko, nic złego nie moge powiedzieć do tej pory, nawet spalaniem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo jest to średnio 7,1-7,3l ale jednak chce coś koniecznie w automacie a to Bmw kupiłem
  • Odpowiedz
@Alf_Rudy: Na drgania (jeśli takie występują) pomoże aktualizacja mapy silnika. Jeśli chodzi o spalanie to każdy narzeka, że jest dosyć wysokie. U mnie średnio 9 L, miasto ok. 11 L przy spokojnej jeździe, aczkolwiek raczej przy krótszych odcinakach. Bez korków przy dłuższej jeździe zmieszczę się w 10-10,5 L. U mnie automat, więc troszkę wyższe niż w manualu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alf_Rudy: na stronie motula, castrol, mobila, masz dobór oleju i tam zawsze podają pojemności na suchy silnik. Odejmij 0,5l i tyle kup.
  • Odpowiedz