Wpis z mikrobloga

Zmień pracę, weź kredyt... Sławne słowa komorowskiego, które wywołały niemałą burzę kiedy jakiś młody buntownik opowiedział historię swojej siostry która po 3 latach znalazła fuchę za 2k netto.

Ale jakby tak odsunąć emocje na bok, jak ktoś #!$%@? szuka roboty i po 3 latach dostaje 2k netto to czyja to jest wina? Niektóre zawody są płątne lepiej, niektóre gorzej, niektórzy są inteligentni, niektórzy nie, inni są słabsi a inni silniejsi.

Niektórzy będą zarabiać mniej, bo po prostu tak to jest, nikt nie ma pretensji do lwa że pożera sarenke.

Ja wiem że jesteśmy spoleczeństwem, a nie zwierzętami, ale ból dupy biedaków nie różni się niczym od feminizmu, że kobiety niby zarabiają mniej. Też chca krzykiem zaburzyć naturalną kolej rzeczy.

Może trochę kontrowersyjnie, ale tym się właśnie różnią pierdoły od normalnych ludzi, że mogą jedynie lamentować i narzekać bo KTOŚ COŚ. KTOŚ IM TAK ZROBIŁ XD

Nie będę mówił ile ja zarabiam, bo historia kolegi z pracy jest lepsza. Rzucił studia, budownictwo, z duszy typowy bawidamek ale inteligentny. Spytałem czemu rzucił te studia i powiedział szczerze i prosto że sobie poradzi. Ma średnie wykształcenie w większym miescie, ostatnia jego wyplata przekroczyła 7,5k netto, a ma 20 lat #!$%@? :D

Więc #!$%@? jak ktoś narzeka w tym kraju na zarobki, niech może najpierw sam się zastanowi czy na to zasługuje. Są kraje lepsze i gorsze, wiem że w PL jest nienajlepiej i ktoś musi być kasjerem w tesco, ale #!$%@?, na kasie nikt nie siedzi dla misji społecznej, a prędzej zmienisz swoje życie ruszając dupę i myśląc niż pisząc w internecie jaki #!$%@? mamy rząd i jakie wysokie są podatki.

Są pewne prawa działania tego świata których nie przeskoczysz, zawsze są słabsi i silniejszy, możesz być dalej tym słabszym albo silniejszym, #!$%@? proste jak 2x2 i nie chodzi o to że JA zgrywam kozaka (bo zaraz jakaś #!$%@? to tak zinterpretuje) tylko tak jest i tyle.

#oswiadczenie #polska #pracbaza #logikapolakow
  • 3
Ale takich przykładów można mnożyć z jednej i z drugiej strony, weźmy na przykład tą akcję z "Polakami gorszego sortu" , ludzie łykneli jak pelikany, nie znając kontekstu. Polityka to #!$%@? i #!$%@? kluca ludzi, a sami z jednej gmachy piją