Wpis z mikrobloga

Miraski, chciałem wysłać PITa przez podatki.gov. Mam mniej niż 26 lat więc podatek zerowy. Tylko że pokazuje mi że mam nadplate podatku za caly rok, a nie za okres od sierpnia. Co mam z tym zrobic, podejrzewam że jak wypłace całość to będe musiał zwrócić xD #podatki #kiciochpyta #prawo #pit
  • 4
@Sosn4: rozliczasz rok podatkowy więc nadpłata jest za cały ten okres - nawet jeśli pracodawca by do sierpnia płacił tyle ile trzeba a od sierpnia za dużo to w dalszym ciągu masz nadpłatę dla całego roku podatkowego bo ten okres rozliczasz. Sprawdź czy wpisałeś wszystko jak trzeba z pit od platnika, zwróć uwagę na składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne a potem wysyłaj.

@Koteczeg wołam
@tejotte: Nie wiem czy sie zrozumieliśmy, to mój którys z kolei PIT u tego pracodawcy, zawsze placi tyle ile powinien i był zerowy zwrot. W tym roku (przykładowo) zaplcił do sierpnia 2000zł podatku, a od sierpnia 1000zł. Potrafie wyliczyć wynagrodzenie, więc kwoty są prawidłowe, gdybym miał więcej niż 26 lat to był nic nie dostał. Ale że skoro jeszcze ich nie mam, to powinienem dostać zwrot 1000zł, a napisane jest 3000.
@Sosn4: Zerknij sobie na PIT-11 od płatnika w poz. 40 i w poz. 58 - są to zaliczki od przychodów objętych ulgą dla młodych (czyli te od sierpnia) a te sprzed sierpnia powinny być w poz. 33, 50, 54 i 61 (w zależności od przychodu).