Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #mechnika #bmw #mercedes

Mierczki co sądzicie o dodatkowej ochronie samochodu przez blokowanie zapłonu ??
Koszt 100-200 zł nie jest duży. Myślałem również o gps, ale pewnie każdy złodziej ma jakieś urządzenie do zagłuszania sygnałów. Jest sporo blokad na przycisk za około 50 zł i lepsze z pilotami na 2,4Ghz czy ter rozwiązania mają sens ?

Myślałem o czymś takim:https://allegro.pl/oferta/immobiliser-blokada-zaplonu-antynapad-proxima-w-wa-6307702241
  • 31
@Van_Zan: mam w swoim coś takiego, że gdy nie mam przy sobie breloczka to na liczniku choinka się swieci, przekaźniki cykają jak szalone i nie odpalisz wozu. no i oczywiście dezaktywacja keylessa
Dezaktywacja Keyless jest obowiązkowa. Ale chciałem jeszcze coś dodatkowego zamontować, jak mówię 200 zł to żaden koszt a może odstraszyć złodzieja
@PanKracy582: skomplikowana technologia, w największym skrócie: działa na krótkich falach razem z nadajnikami naziemnymi operatora, a próby zagłuszenia sygnału tylko ułatwiają jego namierzenie. są też urządzenia mobilne która ułatwiają namierzenie dokładne auta w terenie
@PanKracy582: producenci zapewniają, że sygnał nie do zagłuszenia itd. a na czarnym rynku idzie kupić za 100-200zł zagłuszarkę, która zagłusza sieci komórkowe, odbiorniki gps, tv naziemną, fale radiowe, a nawet komputer potrafi świrować jak postawisz tego jeża blisko. nie ma sygnału nie do zagłuszenia.