Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem aspołeczny i najprawdopodobniej mam depresję, a to wszystko przez jąkanie. Nie wiadomo czemu, z dnia na dzień pojawiło się u mnie w wieku 5-6 lat, a kretyńskie uwagi rodziców typu "Spokojnie, nie jąkaj się" niestety tylko to utrwalały. Byłem wtedy niezbyt tego świadomy, jakby zamknęli mordy i nic się nie odzywali, podejrzewam że na 80% samo z siebie by znikło... Chodziłem do logopedy, #!$%@? mi pomógł. Mam też fobię społeczną, chociaż teraz zamiast jej jest bardziej taka niechęć do kontaktu z jakimikolwiek ludźmi, bo kiedyś te kontakty międzyludzkie mnie stresowały, teraz nie czuję już nic oprócz niechęci do ludzi. Najchętniej przesiedział bym sam w pokoju całe życie, albo zadawał się tylko z tymi których znam od dawna. Boję się po prostu poznać kogoś nowego, dlatego, że jak się zająknę to na pewno mnie wyśmieje i nie będzie mnie brał na serio do końca naszej znajomości, będzie mnie naśladował lub przypisze mi jakąś idiotyczną ksywę... Próbowałem się przełamywać itp. ale to było bez sensu, bo i tak koniec z końców mówiłem jak najmniej i mnie to stresowało. Jestem tak aspołeczny że mi to już nawet nie przeszkadza, mógłbym tak żyć, tylko problem jest w tym że mam tą świadomość że nie jest to normalne i to mnie dołuje, a po drugie styczność z ludźmi ma się całe życie i jest ona nieunikniona... Wyobraźcie sobie, że mówienie komuś dzień dobry, gadanie z kimś kogo nie znam (z ludźmi których znam gadam w miarę normalnie) sprawia mi naprawdę bardzo duży stres, raz na ileś takich sytuacji się zająkne i spalę się ze wstydu (co strasznie obniża samoocenę) nie mówiąc już o tym jak kazali mi coś w szkole przeczytać. Nie mam do niczego motywacji, przespał bym całe życie w moim pokoju, proste czynności to wielka walka, kto ma lub wie coś na temat depresji na pewno wie o co mi chodzi. Moja psychika po tym co przeszedłem nie ma prawa być zdrowa. Wolałbym już nie mieć nóg, takiej osobie na ulicy pomogą i będą ją szanować, a mnie wyśmieją. Piszę to aby się pożalić, może chociaż minimalnie pomoże.
#jakanie #przegrywzyciowy #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 1