Wpis z mikrobloga

Oglądałem pierwsze 20 minut. Póki co wyglada że te bekowe fragmenty filmu, cały czas pokazywane w trailerach to jedynie początek. Reszta jest już bardziej dramatyczna. Trochę tani chwyt by ściągnąć więcej ludzi do kina.
Obstawiam że dalsza cześć filmu, będzie pokazywała resocjalizacje JoJo, przez tą dziewczynę. Hollywood chyba miało już dość pokazywania ukrywających się żydów jako wystraszonych i proszących o litość, więc tym razem jest harda dziewka która tłucze kolegę Hitlera po
  • Odpowiedz
  • 1
@ZeT_ No to cieszy mnie to, że zdajesz sobie sprawę z tego, że napisałeś głupotę i nie usnąłeś tego tylko dlatego, że nie zgadzała Ci się np. ilość plusów. ;) Yyyyy, nie wiem dlaczego myślisz, że ja oczekuję od Ciebie przeprosin na kolanach??? Przyznanie się do ludzkiego błędu i pochopnej opinii nie jest w moim odczuciu tożsame z kajaniem się na kolanach. Po prostu nie ukrywam tego, że jestem już zmęczona
  • Odpowiedz
  • 1
@Opipramoli_dihydrochloridum Wiesz co, moim zdaniem ona go właśnie nie tyle co resocjalizowała, a jedynie pokazywała mu, że ta jego niechęć względem Żydów nie jest nawet jego, że on jej tak naprawdę nie czuje, bo jest wrażliwym dzieckiem, które nie potrafiłoby zabić zająca. Właśnie te postaci dzieci bardzo trafnie pokazywały, że wiele osób wcale nie czuło się nazistami, tylko stylizowało się na nich, tak jak dzisiaj dzieci stylizują się na aprobowanych społecznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Millhaven: @Resemblance: No, wcześniej Elsa zapytana o to, co zrobi jak już będzie wolna, to powiedziała, że zatańczy. I do tego odnosi się taniec na zakończenie, oboje byli wolni od ukrywania się, wojny i nazizmu.
  • Odpowiedz
@Millhaven: moim zdaniem ten film byłby dużo lepszy, gdyby głównym bohaterem był Yorki, a tak było genialne i świeże pół godziny a potem dość typowa historia typu "dziecko wobec grozy wojny" z kilkoma bardzo dobrymi scenami
  • Odpowiedz
choć jego przesłanie jest naiwne i mocno infantylne


@Halbr:

Jakie twoim zdaniem film ma przesłanie skoro uważasz je za mocno naiwne i infantylne?
  • Odpowiedz
  • 1
@Need
1. Należy konfrontować swoje uprzedzenia.
2. Należy uważać na wpływ otoczenia na swoje postępowanie i charakter.
3. Nawet w trudnych sytuacjach trzeba postępować dobrze.
  • Odpowiedz
  • 1
@Need Infantylne lub naiwne, bo to są przesłania opowiadane dzieciom w bajkach. To nie jest tak, że nie są słuszne - tyle że są oczywiste.
  • Odpowiedz