Wpis z mikrobloga

Z bardziej życiowych przykładów widziałem już kłótnie o sprawdzanie zależności przekazywanych przez konstruktor, ponieważ nie możesz założyć, że zawsze zostanie przekazana wartość i nie poleci null, bo nie masz pewności, czy na pewno w użyciu jest kontener IoC. Założenie jest słuszne, ortodoks kiwa brodatą głową i gładzi swoją kopię Clean Code. A jednak w kontekście klasy kontrolera w opartym w całości na DI ASP .NET Core jest to wojna o pietruszkę, bo
  • Odpowiedz
to bardzo niebezpieczne podejście, które zakłada, że przewidzisz, jak ktoś wykorzysta Twój kod w przyszłości. Przy dużych projektach takie coś zwyczajnie Ci runie na głowę ;)


@alex-fortune: I o tym właśnie mówię. Ortodoksyjnie - masz 100% racji. Ale czemu ktoś miałby tworzyć z palca kontroler w ASP .NET Core (poza testem jednostkowym, ale testowanie jednostkowe cienkich kontrolerów to temat na jeszcze lepszą debatę w internecie), Bóg jeden raczy wiedzieć. Dlatego
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Chodziło mi o runtime i programowanie poza kodem źródłowym (nie jako równoznaczność hack = meta). Nawet nie twierdziłem, że to generalnie coś złego, ale te dziwne interfejsy robi się często po to żeby walczyć z ograniczeniami środowiska.
  • Odpowiedz