Wpis z mikrobloga

No to zajebista firma, jak można sobie z niej wszystko wynosić a szef się nie czepia.


@Shatter: ale nie jesteś w stanie tego upilnować, będziesz przykładowo 10 pracownikom patrzył przez cały czas na ręce? Jak sobie to wyobrażasz?

Poziomnica nie jest do prostowania słupów ogrodzenia.

Ja o tym wiem, oni niekoniecznie
  • Odpowiedz
Male firmy w polsce nie inwestuja bo nie maja z czego, #!$%@? sie je na kazdym kroku.


@pri0: a to najbardziej oklepany argument jaki słyszę od lat
Skoro jest tak trudno i wszyscy dokładają do swojego biznesu, to dlaczego taki szefo nie idzie na etat? Przecież to nie jest ekonomiczne skoro przedsiębiorstwo przynosi regularnie takie straty. Podstawy mikroekonomii. Jakbym miał automat do paróweczek do którego musiałbym dopłacać to bym wolał
  • Odpowiedz
@tariuso: Biorą w leasing, odliczają co się tylko da, robią troche podatkowych rachu ciachu i masz nie "za darmo" tylko za tyle, co by Ci państwo zabrało gdybyś nie zrobił rachu ciachu na podatkach. To normalne jak się wprowadza socjalizm, nie wygrywa ten kto najlepiej, najszybciej, najwydajniej, tylko ten kto najlepiej zakombinuje. Znam osobiście kilku takich. Jak już masz firmę, która ma obroty powyżej 1mln złotych, to można podatkowe cuda
  • Odpowiedz
Wtedy on za to płaci.


@Shatter: a on ci na to, że #!$%@? i się zwalnia. Dobra bo widzę, że się nie dogadamy, nie wiem ile przepracowałeś na budowach i nie zamierzam cie przekonywać, miej sobie swoją wizję a ja zostanę przy swojej.
  • Odpowiedz
@tariuso: Innymi słowy: będąc nim, wolisz mieć porshe, czy oddać w podatkach? - jasne, wolisz mieć porsche. Nigdy nie zmusisz nikogo do płacenia tak wysokich danin, nawet ja ze swoją skromną programistyczną pensją wolę umowę o dzieło, niż umowę o pracę. Proste jak budowa cepa, nie dla socjalistów jak widać.
  • Odpowiedz
@svr_: Po prostu ludzi trzeba zmotywować. Jak dobrze zrobią robotę bez strat to dostaną +500-1000zl premii i będą się sami pilnowac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopyrta: też pracuje w gówno sklepie, szef tnie pensje i mówi jak to źle i nie dobrze, #!$%@? 2 nowe bmki bo jedna mu się nudzi to w drugą wsiada, a ostatnio 50zl mi potrącił bo.przypadkowo.cos źle zrobiłam
  • Odpowiedz
Beka z ciebie cieciu( ͡° ͜ʖ ͡°) Widać, że marzy ci się cały czas gospodarka mlotkowo-gwoździowa( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz się utrzymać na rynku to inwestuj w rozwój firmy a nie powiększasz sobie siusiaka samochodem na kredyt bo za gotówkę cię nie stać( ͡° ͜ʖ ͡°)


@m00n: Widać, że kultury to cię matka nie nauczyła chamie skoro zaczynasz wypowiedź od obrażania gdy ja normalnie ci odpowiadam.

Nie nie marzy mi się gospodarka młotkowo-gwoździowa. Marzy mi się gospodarka wolnościowa gdzie to PRZEDSIĘBIORCA decyduje o swoim biznesie. Gdzie Janusze nie wpierdzielają się innym w portfel i to co robią z WŁASNYMI
  • Odpowiedz
Powiedz mi w jaki sposób wychodzi za darmo taki samochód, to wezmę 10.

23% VAT odchodzi, potem kwota netto idzie w koszty, więc od tego odchodzi około 19% (w zależności od formy opodatkowania).

Tak czy inaczej zostaje ponad 62% ceny wyjściowej. Oczywiście znacznie taniej, ale bardzo daleko od "auto wychodzi za darmo".


@tariuso: mylisz się. Można odliczy 50% vatu i 75% dochodowego
  • Odpowiedz