Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #usterka #awaria #mechanikasamochodowa
Samochód zatrzymał się podczas jazdy, wygląda na to że padł akumulator albo "ucieka prąd". Najlepsze, że wczoraj przejechałem 300 km bez problemu, zawsze odpalał od strzała. Dziś rano również odpalił bez problemu. Po przejechaniu kilometra samochód zgasł na skrzyżowaniu. Odpaliłem go po około minucie i przejechałem jeszcze 500 m. Padł na amen. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna? Wygląda na to że awaria nastąpiła nagle.
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sleepwalker: To jak przyjedzie, upewnij się, że to ten Twój. Czasem laweciarze randomy potrafią podjechać jak widza kogoś stojącego z powodu awarii. A na miejsca kolizji docierają szybciej niż policja.
  • Odpowiedz
a pasek klinowy się nie urwał? Najczęściej pasek zasila wspomaganie, alternator i klimatyzację.

Więc kierownica powinna ciężko skręcać.


@ErroL: z doswiadczenia, bo moze komus sie przyda - jak pasek klinowy sie urwie to wywala choinke kontrolek, a ciezkie krecenie sie kierownicy to malo powiedziane - trzeba sie z nia silowac aby robic zakrety 90 stopni, taki symulator prowadzenia tankowaca
  • Odpowiedz
@Sleepwalker: pewnie jakaś pierdoła wyszła. Najłatwiej by było powyjmowac wszelkie zjadacze prądu i wtem zobaczyć efekt. Czyli bezpieczniki od radia, centralki, oświetlenia kabiny, itp. Mniej prądu zżera jazda na benzynie więc też można sprawdzić tą ewentualność, poprzez wyjecie bezpiecznika od lpg. Ale skoro dałeś do mechanika to nawet wymiana bezpiecznika czy podłączenie do kompa trochę ściągnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sleepwalker: sprawdź najpierw kabel masowy, skoro wcześniej miałeś taką dyskotekę, miałem podobnie. Najprościej kablami od odpalania podłącz minus z akumulatora do bloku silnika, jak odpali to kabel masowy się urwał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sleepwalker: jeśli to accord to naprawdę wcale bym się nie zdziwił tam gdzie podłączona masa zardzewiało albo się utleniło, pociągnął bym grubego przewodu od aku do nadwozia/silnika dla mnie ewidentnie to tak wygląda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sleepwalker: a rozrusznik pyka bo mało prądu, napięcie jest ale nie ma natężenia, żeby odpalić fure naprawdę potrzeba jebniecia, jak masz kable daj plus na akumulator i minus gdzieś na silnik
  • Odpowiedz