Wpis z mikrobloga

#programista15k
Kiedy fajna oferta pracy okazuje się nie taka fajna. Ktoś chciałbym zarabiać €9600 brutto?;)

I am looking for a Senior Pentaho Developer for ABN-Amro bank. They can offer a monthly rate of €9600 gross. I am happy to share the job spec if you are interested.


Niestety ani remote, ani b2b. Po szybkim sprawdzeniu podatków pozostaje na rękę €5,541
https://thetax.nl/?year=2020&startFrom=Month&salary=9600&allowance=0&socialSecurity=1&retired=0&ruling=0&rulingChoice=normal

Sensowne mieszkanie w Amsterdamie €1200-1750. Znajomi mają po 1600-1750 żeby było "znośnie" znaczy 1 pokój, krzywe podłogi, ale w miarę szczelne okna...byłem widziałem,mam foty, masakra.

Zostaje 4000 euro, a jeszcze trzeba za coś żyć. Do tego dochodzą podatki za śmieci, za utrzymanie czystości kanałów w Amsterdamie itd.
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apo: nie wiem jak to liczysz, ale jeśli w Polsce pracodawca wykłada 40tys zł miesięcznie to pracownik rocznie dostaje ~266tys
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apo: napisałem wyraźnie że pracodawca wykłada 40 więc użyłem tego jako total cost (koszt pracodawcy). Może błędnie kwotę bo Ty podałeś gross. Ale nie wiem jaka jest różnicaw Amsterdamie.
W Polsce np total cost jest 20% większy od gross
A w Anglii 13%

Dlatego uważam że nalezy to brać pod uwagę(total cost) porównując opodatkowanie w różnych krajach
@zibizz1: Gross to brutto dla pracownika, nie pracodawcy. Nigdzie nie pisałem total cost, wiec się pomyliłeś zakładając, że to koszt pracodawcy. Nikt Ci nie wyśle oferty pracy z kwotą brutto pracodawcy XD
@yggdrasil: @yggdrasil:
Tak, mamy bardzo wysokie podatki, a biorąc pod uwagę koszta pracodawcy 60% kwoty wydanej przez niego na pracownika jest zabierane w podatkach. Jeżeli dla ciebie 60% to mega niskie podatki, to nie mamy o czym rozmawiać.
Wyższe są też, ale tam świadczenia socjalne są na nieporównywalnie wyższym poziomie.

W Szwajcarii zostałoby mi 420k PLN. [: Ech ten 3ci świat. A jaka tam jest służba zdrowia to już zupełnie