Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto pracuje w korpo i bardzo sobie ceni lub lubi te prace? Jesli tak to czemu akurat taki rodzaj pracy wam odpowiada? Jakie zalety/wady w tym widzicie?
#korposwiat #it #praca #pracbaza #korpo

Jak oceniasz pracę w korpo

  • Praca jak każda inna 27.6% (84)
  • Lepsza jest praca w malej/średniej firmie 17.8% (54)
  • Praca w korpo jest zajebista 42.4% (129)
  • Nie mam zdania/ nie mam porownania 12.2% (37)

Oddanych głosów: 304

  • 24
  • Odpowiedz
@kjeller: Chodzi o to, ze w korpo masz pewne zasady, procesy czy nawet rodzaj ludzi, których mozesz nie spotkać w mniejszej firmie. Np. 30 osobowa firma nie bedzie miec service desku w Indiach
  • Odpowiedz
@AnMarie: Korpo to najlepsza robota jaka moze być, jak ktos nie chce sie wychylać to dziubie swoje i ma w dupie, a jak ktoś chce zabłysnąć to moze sie wybic. Jak szefowa stosuje mobbing to idziesz do hr lub zglaszasz górze. Nie ma stekania o urlopy, l4 czy inne rzeczy. Zazwyczaj jest duzo benefitów. Wysylają na szkolenia, nawet durna kawa jest za darmo i zmywarka zamiast mycia recznego.
Raz byłem
  • Odpowiedz
@AnMarie: No ja sobie nawet chwalę prace w korpo, jak nie ma spiny z projektami to pracujesz w swoim tempie, jak się zmulisz od siedzenia to idziesz sobie w trambambulę pograć albo w Fife, płacą na czas i nawet nie najgorzej (oczywiście mówię z perspektywy samotnego gołodupca co dopiero studia skończył xD) można sobie pośmieszkować z kolegami (akurat sami faceci u mnie w dziale), w sumie to czuję się jak
  • Odpowiedz
@AnMarie: Benefity, nie muszę się prosić o urlop, wypłata zawsze na czas, premie regularne, mam możliwości rozwoju, jak pójdę na macierzyńskim to wiem ze na 100% mam gdzie wracać, mogę pracowac z domu jak potrzebuje, nie mam sztywnych godzin pracy... Korpo jest zajebiste
  • Odpowiedz
@AnMarie: Widze, że tagujesz it, wiec odpowiem z perspektywy IT. Jak siedzisz w jakimkolwiek wyższym dziale niż pierwsza linia wsparcia, to masz srogie wyjebongo w company policies, bo w sumie #!$%@? Ci moga zrobić xD Odwalasz minimum niezbednej roboty i później siedzisz sobie i przegladasz internety. Mało stresujaca, przyjemna robota :) O benefitach, wyjazdach, dodatkowych urlopach i premiach nie wspominam, bo to powinna być oczywistość. Tak wiec korpo zajebiste.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnMarie: Również z perspektywy IT - bardzo sobie cenię to wszystko, co już wspomniano, plus: wszystko załatwia się samo (idę do internal it, chłopaki, mysz mi padła, ok, masz tu nową; szefie, chcę na to szkolenie - ok; rozliczenie delegacji - wrzucam w system, samo się dalej procesuje i kasa przychodzi itd.). Nikt mi dupy nie truje o pierdoły, bo wszyscy rozumieją, że przeszkadzanie programistom pogarsza ich wydajność. No i
  • Odpowiedz
@AnMarie warto zlapac doswaidczenie i w korpo i w malych firmach, najlepiej startupach. Startup to szybki rozwoj, korpo to doswiadczenie w procesach a czym wieksze korpo tym wiekszy prestiz pozniej.
  • Odpowiedz
@AnMarie: korpo jest otoczone złą aurą i drwinami, ale tak naprawdę, pomijając kilka negatywnych aspektów, masz tam całkiem wygodne środowisko pracy. Są budżety na szkolenia, masz benefity, których w małej firmie nie uświadczysz, uczestniczysz w dużych projektach. No i jeszcze jedno - duża firma w CV zawsze wygląda lepiej (chyba, że w mniejszym przedsiębiorstwie robiłeś coś naprawdę imponującego i umiesz to przedstawić).
Na minus na pewno długie procesy decyzyjne, drażniące
  • Odpowiedz
@Wsciekle_piesci_meza: Na korpo narzekają głównie ludziki które od zawsze pracowały w małych "Januszexach". Potwierdzam to co mówisz, robisz swoje a potem wyjebongo. L4? Proszę bardzo. Na żądanie? Spoko, powiedz tylko ile. Przerwa? Cyk dawaj 2 godziny, co nam szkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo im wyżej idziesz tym jest więcej korpo pieprzenia się z raportami, meetingami itp ale i tak warto. Prędzej trzęsienie ziemi zmiecie Sosnowiec
  • Odpowiedz
@AnMarie nie no, zajebiście jest. Przychodzę, kiedy chcę, nie ma problemu by wyjść w trakcie i kiedyś tam odrobić. Home office, masa imprez, jakieś tam pierdoły i benefity.
Współpracowników i klientów mamy spoko, projekty też fajne ( )

Tylko ostatnio coś się #!$%@?ć zaczęło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@TovarischHardbassov powiedz mi jak to u Ciebie wygląda, czy jak ktoś chciałby zacząć pracować u Ciebie w korpo to wymagają od niego doświadczenia, czy raczej wolą nauczyć go po swojemu?
  • Odpowiedz
@AnMarie: tak. Zalety: kasa zawsze regularnie wpływa, przejrzyste zasady, nie musze się martwić, że oszukują z wypłatą czy urlopem, biuro wygląda schludnie, a nie jak w januszexach jakieś nory.
  • Odpowiedz
@fulso: Hmm... Zależy. Na moje stanowisko wymagali wiedzy z sieci internetowych (protokoły routingu etc.), ale samego doświadczenia nie musiałeś mieć, pod warunkiem że ogarniasz. Nie mniej kwestia też była taka, że u nas do wewnętrznego IT biorą praktycznie tylko z polecenia (wszystkie gównoprace typu service desk są outsource'owane). Trend jest ogólnie na nauczenie pod pracę u nas, bo mamy inny system roboty niż wszędzie dookoła (np. mój dział pracuje 24/7
  • Odpowiedz
@AnMarie wyżej wymieniono sporo zalet korpo, ja dodam jeszcze kontakt z ludźmi z całego świata, ja akurat działam przy projekcie który mamy w 30 krajach i codziennie piszę sobie a tu z ludźmi z Meksyku, a to z Singapuru albo Australii czy Południowej Afryki ( ͡° ͜ʖ ͡°) otwiera to mocno horyzonty.
  • Odpowiedz