Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #carboners #samochody mam dylemat i liczę na Waszą pomoc. Muszę dokonać zakupu samochodu i nie wiem który wybrać.

Kia ProCeed GT 1.6 204KM AT czy Hyundai i30 Fastback N 275KM MT

Głowne plusy i minusy
#kia:
+ tańszy o 20-30 tysięcy zł
- słabszy silnik

#hyundai:
+ sportowe zacięcie (co lubię)
+ jest to jednak N'ka...
- wnętrze mi się mniej podoba niż w Kia

No i problem jest taki, że Kią jeździłem i było spoko. N'ką niestety nie, bo nie ma demówek ;(

Co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego?

Który samochód?

  • Kia ProCeed GT 1.6 204KM AT 45.4% (44)
  • Hyundai i30 Fastback N 275KM MT 54.6% (53)

Oddanych głosów: 97

  • 42
@blueray: akurat odsprzedaż mnie mniej interesuje. Znając życie to pewnie ten samochód prędzej popsuję niż go sprzedam :D Do tej pory nie sprzedałem w życiu ani jednego samochodu :D Wszystkie rozwaliłem :D
@Saute: Jeszcze go nie ma w sprzedaży. Jest tylko ST. A ST jest zbyt brutalny na trasy, a co dopiero RS... ;) Akurat jeżeli chodzi o modele to wybieram teraz tylko między tymi dwoma ;)
@nowik: a xceed 1.6 w automacie? Mi się bardzo osobiście podoba fastback i xceed i nad tymi dwoma bym rozmyślał, ten proceed jakiś taki kuwa nieproporcjonalny z tym doklejonym tyłem.
@PanKracy582: akurat wśród tych "dzbanów" jak to określiłeś jest sporo sensownych osób ;)

@elemenTH: Xceed to zupełnie nie to co chce :) ProCeed mi się mega podoba :) Ale jest jeszcze jedna rzecz. Hyundai ma 5 lat gwarancji na wszystko. Kia ma 7 lat, ale po 3 latach praktycznie 3/4 samochodu już nie ma gwarancji... I masz limity przebiegu :///
@nowik: Jakiś czas temu miałem podobny dylemat. Upatrzyłem sobie proceed gt, ale w międzyczasie pojawiła się fajna oferta na hondę type r. Niestety type r przegrał ze względu na wyposażenie. Brak podgrzewanych foteli, kierownicy, przedniej szyby i manualna skrzynia. Do tego droższy w zakupie. Duży plus hondy, że trzyma cenę. Dla mnie proceed to taki złoty środek.