Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #carboners #samochody mam dylemat i liczę na Waszą pomoc. Muszę dokonać zakupu samochodu i nie wiem który wybrać.

Kia ProCeed GT 1.6 204KM AT czy Hyundai i30 Fastback N 275KM MT

Głowne plusy i minusy
#kia:
+ tańszy o 20-30 tysięcy zł
- słabszy silnik

#hyundai:
+ sportowe zacięcie (co lubię)
+ jest to jednak N'ka...
- wnętrze mi się mniej podoba niż w Kia

No i problem jest taki, że Kią jeździłem i było spoko. N'ką niestety nie, bo nie ma demówek ;(

Co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego?

Który samochód?

  • Kia ProCeed GT 1.6 204KM AT 45.4% (44)
  • Hyundai i30 Fastback N 275KM MT 54.6% (53)

Oddanych głosów: 97

  • 42
@nowik Miałem podobny dylemat, ale ponieważ potrzebuję kombi i 204 KM było dla mnie za słabe wybrałem trzecią opcję: Leona cupre st. Wiadomo, auto ma już swoje lata i za chwilę pojawi się następca, ale i tak cieszę się z wyboru.
@klantik: niestety w moim wypadku Cupra odpada. Za droga jak ją wyposażę tak jak bym chciał. No i tak jak piszesz. Auto swoje lata ma, a rocznika 2020 to chyba nawet w ogóle nie kupię... Teraz ma wejść nowa buda.
@nowik: Pragmatyczny punkt widzenia:
- Kia IMHO ładniejsza i praktyczniejsza (w końcu kombi)
- Kia ma automat,
- Kia jest bardziej cywilna = użyteczna na co dzień, a osiągi zupełnie wystarczające
- za "zaoszczędzone" 30k masz dużo wachy za darmo ;)

Reszta to już Twoja wyobraźnia!
@nowik: A jakie są Twoje potrzeby, budżet na utrzymanie itp? :) Wbrew pozorom to są dwa różne samochody.
Ja mając podobny dylemat kupiłem Proceeda 1.4 i nie żałuję decyzji .
@blueray: true...

@Arrival: Potrzeby mam takie, że będę robić trasy + jazda po mieście. Około 15 tys rocznie. Nie potrzebuję dużego bagażnika (to bardziej udogodnienie). Lubię szybkie samochody, którymi bez problemu się wyprzedza (dlatego im więcej Nm i KM tym lepiej ;P). Budżet na utrzymanie - akurat bez znaczenia w tym wypadku bo obydwa samochody wypadają tak samo w kwestii utrzymania ;) Po prostu nie wiem który wybrać... Wiem, że
@nowik: To się przejedź każdym, da się znaleźć ;). Przy 15k to rzeczywiście koszt paliwa nie jest aż tak istotny. Jedno to auto GT, a drugie hot hatch. Tym się całkiem inaczej jeździ. Jeśli rzeczywiście robisz sensowne trasy to bym się w i30 nie pchał. A jeśli to są wyjazdy max po 200-300km to bierz #!$%@? ;).
Aczkolwiek uważam, że w 99% sytuacji nie zauważysz różnicy. A skoro nie widać, to
@Arrival: Niestety ale do najbliższego Hyundaia mam za daleko... :( Trasy są maks 500km. Czasem się zdarzy więcej, ale to tak sporadycznie, że nie rozważam tego w ogóle w zakupie ;) W tej chwili jestem bardziej skierowany ku ProCeed'owi. Jakoś przekonuje mnie jego wnętrze, a będę jakby nie patrzeć oglądał je najczęściej ;)